مرکز آموزشمرکز آموزش

معرفی و دانلود بهترین نرم افزار های بازیابی اطلاعات حذف شده از هارد

بهترین نرم افزار های ریکاوری فایل های پاک شده ( Delete ) کامپیوتر را بشناسید
نکته بسیار مهم :


استفاده از نرم افزارهای بازیابی اطلاعات در خرابی های نرم افزاری هارد دیسک میتواند باعث تشدید خرابی و تخریب کامل اطلاعات (Overwrite)

شود.در چنین حالتی احتمال بازیابی کامل اطلاعات تا حد زیادی کاهش پیدا خواهد کرد. توصیه اکید ما اینست که در صورت مهم بودن اطلاعاتتان به

هیچ عنوان ریسک نکنید و جهت بازیابی کامل اطلاعات هارد دیسک و یا حافظه تان را به مرکز هـــــارد ایران ارسال نمایید .
این مرکز هیچگونه مسئولیتی در قبال استفاده از نرم افزار های معرفی شده را نداردبهترین نرم افزارهای بازیابی اطلاعات حذف شده کامپیوتر


کامپیوتر ، موبایل و وسایلی مشابه با آن ، حاوی اطلاعات شخصی ما هستند. نگهداری اطلاعات روی این وسایل ، جدا از مزیت های آن ، ریسک از بین رفتن و یا خراب شدن اطلاعات به دلایل مختلف را نیز به همراه دارد. بازیابی اطلاعات یکی از موارد است که هنگام بروژ حادثه برای دستگاه میتواند بسیار به کمک شما بیاید از این رو تصمیم داریم بهترین برنامه های ریکاوری فایل کامپیوتر را معرفی و بررسی کنیمBest Data Recovery Software from PC

قبلا آموزش ریکاوری عکس ها از روی مموری معیوب و یا ریکاوری شماره و اس ام اس های پاک شده در موبایل را برای شما معرفی کردیم. بد نیست بدانید که اطلاعات موجود در سیستم شما با پاک کردن آن ها ، به صورت صد در صد پاک نمیشوند. بلکه تنها از دید شما مخفی میشوند و هنوز هم در کامپیوتر قابل بازیابی هستند. بازیابی این اطلاعات با استفاده از نرم افزارهایی که معرفی می کنیم ، امکان پذیر است.

تمام نرم افزارها روی ویندوز xp ، ویستا ، ۷ ، ۸ ، ۸٫۱ و ویندوز ۱۰ قابل نصب هستند.Recuva


این نرم افزار توسط گروه Piriform برای ریکاوری فایل ویندوز طراحی و منتشر شده است. فضای داخلی نرم افزار کاربر پسند است و برای نصب و راه اندازی آن، تنها کافی است و مراحل نصب جادویی را طی کنید و سپس فایل ها را برای ریکاوری اسکن کتید.

اطلاعاتی نیر عکس ، فیلم ، دیتا و سند های مختلف در برنامه هایی نظیر word و…قابل بازیابی هستند.Wise Data Recovery

یکی از نرم افزارهای ریکاوری فایل های پاک شده که می توانید به سادگی محیط داخلی آن را شخصی سازی کنید ، Wise Data Recovery می باشد. تمام کاری که باید انجام دهید ، انتخاب درایو مد نظر شما جهت اسکن و سپس ریکاوری اطلاعات است. با این کار می توانید به سادگی به عکس ها ، اطلاعات و حتی ایمیل هایی که پاک کرده اید دسترسی پیدا کنید.
Free Undelete

این ابزار ، امکانات خاصی را برای سفارشی سازی صفحه اصلی و محیط نرم افزار ندارد. اما همین نرم افزار ساده برای اسکن درایو ها و مشاهده ی تمامی فولدرهای پاک شده کافی است. فایل های صوتی و تصویری ، فایل های فشرده و…با این برنامه ریکاوری میشوند.
Pandora Recovery

این نرم افزار بازیابی فایل های پاک شده ؛ علاوه بر محیط کاربری که به سادگی قابل شخصی سازی است ، اسکن کامل ( full scan ) را برای درایو ها انجام می دهد تا مطمئن شوید که تمامی فایل هایی که پاک شده اند به خوبی برای فرآیند ریکاوری انتخاب میشوند.

این برنامه یک گام از برنامه های معرفی شده نظیر Recuva جلوتر است و فایل ها را از درایو هایی با فرمت فایل FAT32 یا NTFS را بازیابی می کند. همچنین می توانید حافظه های دیگری نظیر فلش مموری و هارد اکسترنال را برای بازیابی اطلاعات با استفاده از این نرم افزار ، به کامپیوتر متصل کنید.
Glary Undelete

این برنامه ، کم حجم و ساده است و مشابه روش بازیابی فایل های خراب شده فوتوشاپ که قبلا در انزل وب معرفی کرده ایم ، می توانید با آن تقریبا همه نوع فایل را بازیابی کنید؛ با استفاده از گزینه های filtering میتوانید فایل مدنظر خود را به صورت حرفه ای پیدا و بازیابی کنید تا دیگر مجبور نباشید کل فایل ها را جست وجو کنید. این فیلترینگ ، با استفاده از سایز ، تایم قرار دادن فایل و زمان ایجاد فایل انجام میشود. با این برنامه ، فایل های موجود در درایو ها با فرمت فایل FAT, NTFS, NTFS + EFS به صورت ساده ( و نه حرفه ای و کامل نظیر Pandora Recovery ) قابل اسکن شدن هستند.

PC Inspector File Recovery

این ابزار ، کمی حرفه ای تر است و ما استفاده از آن را برای کاربران معمولی توصیه نمی کنیم. محیط برنامه کاملا حرفه ای است و بخش های جذابی در آن وجود ندارد. اما می توانید تمامی فایل ها را به صورت کامل اسکن کنید و در مدت ۲ ساعت ، بیش از ۴۰ گیگابایت اطلاعات را ریکاوری کنید.

می توانید با استفاده از گزینه های فیلترینگ ، نام فایل مدنظر خود را جست وجو کنید و از این نظر فایل ها را سریع تر پیدا کنید.

Ontrack EasyRecovery ProfessionalEasyRecovery Professional ابزاری عالی برای بازیابی فایلهای شما و نیز برای عیب یابی سیستم می باشد .این نرم افزار می تواند فایل های پاک شده و یا از بین رفته را بازیابی نموده، اسناد را تعمیر نموده و نیز به عیب یابی دیسک شما کمک نماید. این برنامه از واسط کاربری بسیار خوشایند، ساده و زیبایی بهره می برد که ستونی از دکمه ها را برای دسترسی به هر یک از دسته های ابزارهای نرم افزار را ارائه می نماید. هر یک از دسته ها خودشان را توضیح می دهند، به گونه ای که حتی یک کاربر مبتدی نیز براحتی قادر خواهد بود تا طرز کار و مزیت های هریک از ابزارهای دسته های مختلف را بسرعت بفهمد. این نرم افزار همان طوری که از نام آن بر می آید هم قابلیت استفاده ساده دارد و هم امکانات در سطح حرفه ای در اختیار شما قرار می دهد، و سرعت اجری آن نیز بسیار سریع می باشد. با استفاده از این نتایج تست انجام شده توسط نرم افزار می توانید پارتیشن های آسیب دیده و نیز فایل های از بین رفته را مشاهده نمایید.

فیلم نحوه تعویض هد هارد دیسک
۸ روش تعمیر و رفع بدسکتور هارد دیسک لپ تاپ و کامپیوتر