هشدار به کاربران مک بوک

امتیاز دهید:
21 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 5 از 5 هشدار به کاربران مک بوک


هشدار به کاربران مک بوک


کاربران مک بوک که از سیستم عامل نسخه 10.13 High Sierra استفاده میکنند، به صورت هفتگی هشدارهایی را به منظور منظم جهت نظارت بر فریمور هایشان (Firmware) دریافت خواهند کرد. شاید این کار خیلی جالب نباشد اما از حملات هکرها با استفاده از باگهای شناخته شده به مک ها جلوگیری خواهد کرد.
طبق گزارش موسسه امنیتی Dou Security آپدیتهای سیستم عامل اپل گاهی اوقات باعث ایجاد اختلال در فرمور مک بوک های این شرکت می شود. فریمور یک کد قابل به روز رسانی است که بر روی پردازنده و دیگر چیپ های دستگاه اجرا می شود. این کدها میتوانند در طول زمان و با آپدیت شدن ویژگیهای جدیدی را به چیپ مورد نظر اضافه کنند.
از 73 هزار مک آزمایش شده توسط این شرکت، 4.2 درصد از آنها فاقد فریمور ضروری بودند. مک بوک های قدیمی تر شرکت بیشتر در معرض این خطرات قرار دارند چرا که در این آزمایش مشخص شد 16 دستگاه از این مک های قدیمی به طور کل فاقد هرگونه آپدیت فریمور بودند و فریمور 18 دستگاه هم تنها قبل از خروج از کارخانه به روز رسانی شده بودند. آپدیت نشدن این فریمور ها میتواند خطرات جدی به همراه داشته باشد و کار را برای هکرها بسیار ساده تر کند. هکرها با دسترسی به فریمور میتوانند کنترل کامل کامپیوتر را در دست گرفته و به تمامی شبکه های متصل به آن دسترسی داشته باشند. اپل هم ابتدا از تلاش ها و اطلاع رسانی این شرکت تشکر کرد و گفته که از هیچ تلاشی برای امن تر کردن کامپیوترهای خود در آینده دریغ نمیکند.

حال اپل اعلام کرده که سیستم عامل نسخه 10.13 High Sierra، دستگاهها و کاربر را هر هفته برای دریافت آخرین نسخه از فریمور به صورت اتوماتیک بررسی و با خبر خواهد کرد. طبق گزارشها در صورتی که آپدیت فریمور به هر دلیلی موفقیتآمیز نباشد، از کاربر خواسته می شود که سریعا مشکل را به اپل گزارش دهد.
اپل همچنان آپدیتهای جدید خود را برای دو سیستم عامل قبلی مک منتشر خواهد کرد که از آخرین نسخه فریمور ها نیز بهره می برند اما این دو سیستم عامل قدیمی به روز رسانی اتوماتیک و هفتگی فریمور را انجام نخواهند داد. بنابراین اگر مایل به استفاده از چنین ویژگی هستید، تنها راه شما دریافت آخرین سیستم عامل مک یعنی High Sierra است.