سوألات متداول

آیا اطلاعات هارد دیسک ضربه خورده را میتوان بازیابی کرد؟


زمانیکه به هارد دیسک ضربه وارد می شود معمولا باعث :  • شنیدن صدای غیر عادی از هارد دیسک

  • شنیدن صدای کلیک یا تق تق از هارد

  • شنیدن صدای غژغژ یا بوق از هارد

  • صدای غیر عادی مانند سائیده شدن

  • صدای چرخش با نویز از داخل هارد

تعمیر هارد در شرایط فوق مقرون به صرفه نیست و تنها زمانیکه

اطلاعات مهمی روی هارد دیسک دارید می توان برای بازیابی اطلاعات

اقدام کرد؛ با تجهیزات اتاق پاک Clean Room

و دارا بودن تجهیزات تعویض هد هارد دیسک و پلاتر هارد Head

& Swaper می توانیم به ریکاوری هارد آسیب دیده بپردازیم ، این

فرآیند جراحی هارد نام دارد و طی این عملیات قطعه معیوب هارد

دیسک با قطعه سالم از نمونه مشابه تعویض و سپس اطلاعات

ریکاوری می شود. دلیل متداول ایجاد این آسیب ها در هارد درایو

شامل ضربه خوردن هارد یا افتادن از ارتفاع و بروز نوسان و اختلالات

جریان در هارد می باشد که هر کدام به نوبه خود می توانند موجب

خرابی هد هارد و یا ساییدگی و خراشیدگی سطح دیسک هارد و یا

پیش تقویت کننده هد و یا اجزاء خواندن / نوشتن هد هارد بشوند.

خوشبختانه با توجه به تجربیات فراوانی که در این زمینه داریم دیگر

جای نگرانی نیست و می توانیم با استفاده از تجهیزات روز دنیا به

اطلاعات تان دسترسی پیدا کنیم .نکات بسیار مهم :


از تست های مکرر هارد دیسک ضربه خورده جداً خودداری فرمایید

زیرا ممکن است هد هارد بر روی سطح دیسک تاثیر گذاشته و امکان

بازیابی کامل اطلاعات را از بین ببرد .


2- به هیچ عنوان هارد را در شرایط غیر استاندارد باز نکنید( عدم داشتن کلین روم )

3- هارد دیسک را به مراکز غیر معتبر که متاسفانه تعدادشان کم هم نیست و صرفا بصورت واسطه عمل می کنند نسپارید .

4- ممکن است ضربه وارده باعث از کار افتادن همه هد های موجود در هارد نشود و هارد دیسک بعد از وصل شدن به سیستم شناسایی شده و بالا بیاید و حتی درایو و اطلاعات تان را نمایش دهد ، از آنجا که ضربه وارده هارد را شدیداً کند می کند و امکان جابجایی اطلاعات با سرعت اولیه را از دست می دهد اکیداً توصیه می کنیم به هارد فشار وارد نکنید تا درصد بازیابی دیتا کمتر نشود .

5- از آنجاییکه هد هارد دیسک آسیب دیده باید با قطعه کاملا مشابه خود جابجا شود تا امکان بازیابی اطلاعات فراهم گردد ، مرکز هــــــارد ایران با دارا بودن آرشیو کاملی از هاردهای مشابه بازار می تواند در تسریع فرآیند ریکاوری به شما کمک نماید .


بزودی تمام آرشیو هارد های موجود را جهت تسهیل کار مشتری در این سایت قرار خواهیم داد . بدین صورت نیازی به صرف زمان زیاد برای یافتن قطعه مشابه و سرگردانی در بازار های کامپیوتری را ندارید.

علت خرابی هد و تعویض هد در هارد دیسک چیست ؟

خرابی هد هارد دیسک و جراحی آن


در برخی موارد ، هد هارد دیسک ، الکترونیک و مکانیک هارد دیسک به درستی کار می کند ، اما سیگنال های خروجی از هد به درجاتی ضعیف شده هستند و توسط درایو کنترلر آنها قابل خواندن نیستند. این مشکل می تواند علائمی از اختلال چیپ پیش تقویت کننده بر روی بازوی فعال کننده باشد. وظیفه این چیپ تقویت سیگنال های رمزگزاری شده به سمت واحد میکروکنترلر درایو MCU و آسان نمودن خوانده شدن داده ها می باشد.

خرابی چیپ پیش تقویت کننده معمولا آسیب ثانویه بر اثر نوسان جریان می باشد. تعویض کامل واحد هد برای بازیابی اطلاعات موفق ضروری است.با داشتن تجهیزات کلین روم و ابزار تعویض هد و یا پلیت هارد دیسک می توان هارد دیسک را جراحی نمود و اقدام به جابجایی قطعه خراب کرد .

چگونگی برداشتن رمز هارد و بازیابی اطلاعات هارد

چگونه می توان رمز فراموش شده هارد را بازیابی کرد؟

برای بسیاری از ما پیش آمده که پس از رمزگذاری دستگاه و هارد
مربوطه، رمز مورد نیاز را فراموش نماییم. در چنین شرایطی دسترسی به هارد و اطلاعات آن غیرممکن می گردد. در این وضعیت آیا بازیابی اطلاعات و رمز ورود امکان پذیر است؟ باید بدانید که بازیابی اطلاعات همانگونه که از نام آن پیداست فرآیندی است که طی آن کارشناسان این حیطه با استفاده از ابزار تخصصی این کار، اطلاعات و داده های از دست رفته را بازیابی نموده و مجدداً در اختیار کاربر قرار می دهند. فرآیند بازیابی اطلاعات در برخی موارد بسیار ساده و در برخی دیگر بسیار پیچیده و نیازمند حضور متخصصان و استفاده از تجهیزات پیچیده است.
در حال حاضر تنها راه حل ممکن جهت برداشتن رمز دستگاه، استفاده از دستگاه تخصصی و قدرتمند تعمیر هارد و بازیابی اطلاعات یعنی pc3000 است که در غالب مراکز استاندارد و مجاز این حوزه به کار گرفته می شود. در نظر داشته باشید هرگونه دستکاری هارد توسط افراد غیر متخصص ممکن است اطلاعات شما را برای همیشه غیرقابل دسترسی کند. بنابراین جهت دریافت خدمات استاندارد و تخصصی، مراجعه به مرکز هارد ایران ضروری است.
در مواقعی پیش میآید که روی درایو ویندوز و یا لینوکس پسورد گذاشته شده که خوشبختانه با راهکاری که معرفی می کنیم می توانیم یا رمز را بازیابی کنیم و یا کلا پسورد را غیر فعال نماییم .

برداشتن پسورد از سیستم عامل ویندوز


برای اینکار کافیست یک DVD از ویندوز رو در اختیار داشته باشیم ، سیستم را Reset کرده و از طریق بوت CD دستگاه را راه اندازی می کنیم زمانیکه به مرحله اول نصب ویندوز رسیدیم گزینه NEXT را انتخاب کرده
1- سپس کلیدهای F10 + SHIFT را همزمان زده تا وارد پنجره CMD شوید .
2- در این مرحله باید دو فای را در ویندوز جابجا کنیم ، دستور زیر را وارد می کنیم

copy c:\windows\system32\sethc.exe c3- دستور زیر را وارد کنید :
copy c:\windows\system32\cmd.exe c:\windows\system32\sethc.exe

4- سپس سیستم را RESET کنید و اجازه بدهید دستگاه بصورت عادی بالا بیاید
5- هنگامیکه سیستم بالا آمد و صفحه خوش آمدگویی را مشاهده کردید در صفحه کلید دکمه SHIFT را 5 بار پشت سر هم بفشارید تا پنجره Command promp ظاهر گردد

6- اکنون زمان تغییر پسورد ویندوز است پس دستور زیر را تایپ نمایید :
Net User
7- بعد از تایپ این دستور شما User های ویندوزتان را مشاهده می کنید
8- در ادامه شما میتوانید رمز جدید برای User انتخاب شده قرار دهید اگر در زمانی که از شما رمز جدید میخواهد کادر را خالی بگذارید پسورد پاک میشود . نکته دیگر اینکه در زمانی که شما رمز جدید را در کادر رمز و در کادر تکرار رمز وارد میکنید شاید چیزی برای تایپ شدن نشان ندهد اما تایپ میشود و رمز جدید اعمال میشود سپس اینتر را فشار دهید .
* net user nameuser
امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد .

علت تق تق کردن سیلندر هارد دیسک به همراه فیلم آموزشی تعویض هد

علت تق تق کردن و دلیل صدا دادن هارد دیسک چیست؟
اکثرا علت و مشکل صدا دادن تق تق هارد دیسک مکستور سیگیت
وسترن دیجیتال سامسونگ توشیبا هیتاچی فوجیتسو کوانتوم هد هارد دیسک می باشد .
شایع ترین دلیل خرابی هد هارد دیسک ضربات وارده به هارد دیسک می باشد حتی زمانیکه هارد دیسک خاموش است و برق در آن جریان ندارد ضربه می تواند باعث کرش هد هارد دیسک شود و دیگر شناسایی نشود و بالا نیاید.
خراب شدن یا شکستن هد باعث صدادار شدن هارد دیسک اینترنال یا اکسترنال یا لپ تاپ می شود.

دلایل دیگری که می توانند باعث عدم دیتکت هارد دیسک شوند مواردی مانند برد . فریمور . خرابی پلیت خرابی موتور و … هم میتوانند باعث علت صدا در هارد باشند که می توان با ترمیم یا تعویض قطعه خراب اطلاعات و دیتا را بطور کامل بازیابی نمود .

در بعضی مواقع هد شکسته باعث می شود روی سطح دیسک در ناحیه SA خط عمیق بیافتد
در اینگونه موارد بازیابی اطلاعات غیر ممکن می شود صدا ها در مدلهای مختلف هارد باهم فرق میکند .مثلا صدای هارد مکستور کاملا با صدای هارد وسترن دیجیتال یا سیگیت فرق میکند برای بازیابی و ریکاوری این گونه هاردها پس از عیب یابی دقیق هارد دیسک اکسترنال و یا اینترنال اگر ایراد از ناحیه هد باشد در این مرکز تعویض هد میگردند و به جرات می گویم این شرکت مجهزترین شرکت به ابزار جراحی برای انواع مختلف هارد است .

نکته بسیار مهم اینست که بدون داشتن دانش کافی و مخصوصا عدم دسترسی به تجهیزات مخصوص، هرگز نباید هارد دیسک تان را باز کنید. تعداد مراکز جعلی که ادعای داشتن تجهیزات را دارند کم نیست.اگر اطلاعاتتان حائز اهمیت باشد هرگز ریسک سپردن هارد به این مراکز را قبول نخواهید کرد. روزانه هاردهایی بدست ما میرسد که در محیط معمولی باز شده اند و غبار روی سطح دیسک ها نشسته و بعضاً اثر انگشتان هم روی پلیت هارد مانده و دیگر حتی با صرف هزینه های گزاف هم قابل بازیابی نبوده و نیستند.
هاردها امکان دارد از 1 تا 10 هد داشته باشند. هد هاردهای لپ تاپی یا 2.5 اینچی هم قابل تعویض شدن هستن و محدودیتی برای تعویض هد ها نداریم. شما میتوانید جهت اطلاعات بیشتر با بخش تعمیرات تماس حاصل فرمایید.

فیلم تعویض هد هارد دیسک وسترن دیجیتال

طریقه بازیابی اطلاعات Raid ها و Server ها

بازیابی اطلاعات RAID بصورت تخصصی توسط مرکز هـــــارد ایران


کلینیک هارد ایران بهترین شانس شما برای احیای دوباره اطلاعات از دست رفته ، در بهترین وضعیت و بصورت فوق تخصصی می باشد.ما می توانیم به شما در موارد زیر کمک کنیم :بازیابی اطلاعات آرایه بندی JBOD ( Spanned ) – که اغلب در درایو NAS هارد دیسک های LaCie و Western Digital بکار گرفته می شود.بازیابی اطلاعات RAID 0 ( Disk Striping ) – که عموما هارد دیسک های پر سرعت LaCie و Western Digital از این آرایه بندی استفاده می کنند.بازیابی اطلاعات هارد دیسک RAID 1 ( Disk Mirroring ) – که بیشتر در هارد دیسک های اکسترنال وسترن دیجیتال و مکستور مورد استفاده قرار خواهد گرفت.بازیابی اطلاعات RAID 5 ( Disk Striping with Parity ) – که سرورهای Dell ، HP ، Compaq و IBM و همچنین کنترلرهای RAID موجود بر روی مادربردها از این تنظیمات برای محافظت از اطلاعات استفاده می کنند.بازیابی اطلاعات از روی پیکره بندیهای دیگر RAID شامل RAID-6 در ویندوز ، مکینتاش و لینوکس.بیشتر مشکلات و خرابی های متداول که ما با آنها برخورد می کنیم ، زمانی است که در RAID 5 ، ۲ هارد دیسک خراب می شود ، در آرایه بندی RAID-0 ، ۱ هارد دیسک و یا فضای مشترک متصل به شبکه خراب می شود. اغلب مشکلات هارد دیسک شامل پوسیدگی توسط عایق مقاوم در برابر خروج حرارت ، آسیب دیدگی فریمور ، شوک یا ضرب دیدگی هارد دیسک و افزایش حرارت بیش از حد می باشد. سیستم های سرور و سیستم هایی که از RAID استفاده می کنند ، اغلب سیستم های ۲۴ ساعته و همیشه روشن هستند و هرگز خاموش نمی شوند. بصورت ناگهانی در سیستم هایی با آرایه بندی RAID-5 ، گزارش خرابی دو هارد اعلام می شود و این در صورتی است که یکی از هارد دیسک ها قبلا و بصورت تدریجی از کار افتاده است و سیستم بدون هیچ هشداری به کار عادی خود ادامه داده است. نگران نباشید – در ۹۰ درصد موارد ، ما می توانیم اطلاعات شما را بازیابی کنیم.سیستم های متداول که برای بازیابی اطلاعات به نزد ما ارسال می کنند ، شامل HP ، Compaq ، IBM ، Dell ، Adaptec ، LaCie ، Apple ، D-Link و سایر سیستم های NAS می باشند. کم و یا زیاد بودن ظرفیت هارد دیسک و یا میزان اطلاعات مشکلی برای کار ما ایجاد نمی کند زیرا بازیابی اطلاعات RAID تخصص ماست!
همچنین ما با سیستمهای مجازی سازی همچون VmWare و Virtual Machine نیز به راحتی کار می کنیم و بازیابی اطلاعات از آنها را نیز بصورت تخصصی انجام می دهیم.کمک های اولیه – اقدامات لازم وقتی هارد دیسک RAID شما دچار آسیب و خرابی می شودسعی نکنید آرایه های RAID را ترمیم و یا بازچینی کنید. اگر سایز بلوک ها یا ترتیب دیسک ها را اشتباه تنظیم کنید ممکن است اطلاعات خود را برای همیشه از دست دهید. ریسک نکنید!سیستم RAID خود را خاموش کنید ، بگذارید داخل هارد دیسک ها جریان برق وجود نداشته باشد. هرچه سریعتر این اتفاق بیوفتد ، شانس شما در بازیابی اطلاعات بیشتر است و زمان و هزینه کمتری را صرف خواهید نمود.با دقت هارد دیسک ها را از سیستم جدا کنید و بر روی هرکدام شماره آرایه RAID آنرا یادداشت کنید ( مثال: دیسک ۰ ، دیسک ۱ ، دیسک ۲ ، دیسک ۳ و دیسک ۴ )همین امروز با ما تماس بگیرید – ما تلاش می کنیم به شما برآورد زمان و هزینه مورد نیاز برای بازگردانی اطلاعات را در اسرع وقت به شما اطلاع دهیم.اگر قصد آوردن و یا ارسال هارد دیسک به هارد ایران را دارید ، آنرا در کیف و یا کیسه آنتی استاتیک گذاشته و توسط نایلون حبابدار برای جلوگیری از وارد شدن ضربه به آن و راحتی و اطمینان از انتقال هارد دیسک به هارد کلینیک ، بسته بندی و تحویل دهید.هارد ایران از اطلاعات شما Image تهیه میکند و دیتا را عینا کپی و نمونه برداری می کند و اطلاعات شما به هیچ وجه دچار تغییرات نمی شوند.
خرابی های شایع هارد دیسک RAID عبارتند از :آسیب دیدگی و خرابی کنترلر RAID – RAID controller failureاختلال در بازسازی RAID – Rebuild failureبازسازی نشدن آرایه های RAID و یا دیسک بعد از آسیب دیدن و خرابی سرور – RAID array or volumes that won’t mount after a server crashخرابی و یا آفلاین شدن چندین دیسک – Multiple drive failure (or multiple drives go offline)آسیب و یا خرابی پارتیشن – Partition Corruption or Damageاز بین رفتن تنظیمات RAID – Lost RAID configurationآسیب دیدن دیسک های موازی – Damaged stripingسوختن هارد دیسک در آرایه RAID – Faulty hard disks in RAID Arrayآسیب دیدن و خرابی کانفیگ هارد دیسک RAID – Configuration damage or corruptionافزودن درایو ناسازگار به آرایه RAID – Addition of incompatible drivesعدم شناسایی درایو در بایوس – Drive not detecting in BIOSکانفلیکت سخت افزاری – Hardware conflictsآلودگی و آسیب سطح دیسک – Media surface contamination and damageخرابی و آسیب دیدگی نرم افزار – Software corruptionخطای صفحه آبی ویندوز و عدم دسترسی به فایلها – Windows Blue-Screen Errors, Cannot access filesویروس ها و سایر بد افزار های مخرب – Viruses or malicious intentآپگرید سیستم عامل و یا نرم افزار – Software or operating system upgradeبوت نشدن و بالا نیامدن سیستم ها – Unbootable Systemsخراب شدن RAID – Corrupted RAIDاز بین رفتن پارتیشن ها – Missing Partitionsخرابی و یا سوختن کنترلر – Controller Failureآسیب رسانی ویروسی و یا ورم ها به کامپیوتر – Computer virus and worm damageبلایای طبیعی – Natural Disasterخطاهای کاربری – Human Errorبالا نیامدن سرور – Unable to start serverبوت نشدن به داخل سیستم عامل – Unable to boot into the operating systemسوختن هارد دیسک ها – Failed hard disk(s)شکستگی در مجموعه RAID – Broken raid setشکستگی و یا پاک شدن کانفیگ – Deleted/broken configurationزمان مورد نیاز برای بازیابی اطلاعات RAID بسته به نوع برند و مدل کنترلر RAID ، آرایش و تنظیمات RAID ، نوع سیستم فایلی ، مشکل اختصاصی هر کدام از هارد دیسک ها ، توانایی جایگذاری قسمت های RAID در صورت نیاز و شرایطی که ما داده های RAID را در آن وضعیت تحویل میگیریم.هزینه برآوردی ریکاوری اطلاعات RAID حسب زمان مورد نیاز با توجه به گزینه های پیشتر بیان شده و پیچیدگی شرایط مورد نظر می تواند متغیر باشد. بازیابی اطلاعات RAID نیاز به سالها تجربه ، تخصص و علوم مرتبط دارد. اغلب هزینه نهایی که ما دریافت می کنیم کمتر از سایر مجموعه های بازیابی اطلاعات بوده و نتایج بهتری را نیز ارائه می کنیم. در برخی اوقات و در بهترین شرایط ممکن است بازیابی اطلاعات RAID در یک روز کاری قابل انجام باشد و تکمیل و تحویل مشتری گردد اما در برخی موارد پیچیده ممکن است ریکاوری اطلاعات RAID چندین هفته بطول بیانجامد.زمان خود را برای تلاش بر روی تعمیر هارد دیسک RAID خود هدر ندهید و اطلاعات خود را به مخاطره نیاندازید. بازیابی اطلاعات RAID امری فوق تخصصی است و اگر اطلاعاتی از آن ندارید ، به هیچ وجه دست به اینکار نزنید. اگر اطلاعات موجود بر روی هارد دیسک RAID برای شما حائز اهمیت است ، همین حالا با ما تماس بگیرید. تمام تخصص و تجهیزات مان را برای بازیابی اطلاعات شما انجام بکار می گیریم تا به دیتای شما دسترسی پیدا کنیم. اگر اعتقاد دارید که اطلاعات RAID شما بازیابی نخواهد شد و یا از کسی شنیده اید که کاری غیر ممکن است ، به هارد ایران مراجعه و اعتماد کنید.


مرکز هـــارد ایران با 20 سال سابقه واقعی و مستند ، افتخار همکاری با وزارتخانه ها ، ارگان ها و سازمانهایی را دارد که خود از قدرتمند ترین بخش های IT و متخصص ترین افراد سود می برند ولی در بحث بازیابی اطلاعات ، داشتن تجهیزات مربوطه اعم از کلین روم و دارا بودن تجهیزات روز دنیا و ... الزامی است

SSD یا هارد دیسک درایو کدام یک بهتر است ؟

مقایسه مزیت ها و معایب هارد دیسک های SSD و HDD

SSD یا به عبارت دیگر Solid State Disk منبع ذخیره سازی است که از نیمه رساناهای حالت جامد تشکیل شده است. از این تکنولوژی در ساخت حافظه های Flash نیز استفاده می شود به همین دلیل برخی SSD را حافظه Flash ، می نامند.
SSD ها امتیازات بیشتری نسبت به هارد دیسک ها دارند و تصور اینکه روزی جایگزین هارد دیسک در نوت بوک ها و کامپیوترهای شخصی شوند بسیار طبیعی است.
بخصوص اینکه کاهش قیمت مداوم SSD این تصور را به واقعیت نزدیک تر کرده است.نقطه قوت SSD، توان مصرفی کم
SSD برای افزایش فضای ذخیره سازی، HDD مشکلات را ندارد. چراکه در HDD برای افزایش حجم، سازنده ها ناگزیرند از صفحات بیشتری استفاده نمایند و وقتی تعداد صفحات زیاد می شود، به دلیل اینکه فضای داخل HDD کاملا ایزوله است و هوای داخل آن نیز محدود است، با چرخش سریع صفحات، گرمای بیشتری نیز تولید می شود که برای استفاده در نوت بوک این مشکل بزرگی است و این همان چیزی است که شرکت های سازنده سعی در بهبود اجرا و سرعت آن دارند.
یکی از برتری های SSD نسبت به HDD، توان مصرفی آن است و نیز از نظر سایز در ظرفیت برابر از HDD کوچک تر است.نقاط ضعف SSD
در مقابل، SSD نقاط ضعفی هم نسبت به دارد:
عدم بازیابی اطلاعات: یکی از نقاط ضعف SSD عدم امکان بازیابی داده ها است. زمانیکه HDD از کار می افتد کارشناسان اغلب قادرند حداقل مقداری از داده ها را بازیابی کنند ( البته این وابسته به علل خرابی و شرایط فیزیکی صفحه ها دارد) که این امکان در SSD ها وجود ندارد.
تعداد دفعات نوشتن: نکته بعدی، عمر مفید SSDهاست که از نظرWrite Cycle (تعداد دفعات نوشتن) نسبت به HDDها عمر کمتری دارد.
ظرفیت: نهایتا اینکه در حال حاضر SSD از لحاظ ظرفیت توانایی رقابت با را ندارد اما این محدودیت موقتی است و در آینده رفع خواهد شد.برتری SSD بر HDD در هنگام بازنویسی فایل
SSD از نظر نرم افزاری کاملا با HDD سازگاری دارد بطوریکه می تواند در هر کاری جایگزین HDD شود. در بخش مدیریت فایل نیز تفاوت هایی جزئی بین HDD و SSD وجود دارد.
در این خصوص می توان به این نکته اشاره کرد که در HDD، هنگام بازنویسی فایل فایل در همان جای قبلی کپی می شود. در این حالت اگر اشتباهی رخ دهد گاهی سبب نابود شدن داده ها می شود اما در SSD ، هنگام بازنویسی فایل فایل در یک موقعیت جدید کپی و سپس فایل های اصلی (قدیمی) حذف می شوند.
بنابراین اگر هنگام بازنویسی فایل ها اشتباهی رخ دهد فایل های اصلی به صورت دست نخورده باقی می مانند که این باعث کاهش احتمال از بین رفتن داده ها می شود.
در حال حاضر ویندوز تفاوتی میان HDD و SSD قائل نمی شود اگرچه گفته شده که سعی در استفاده بهینه از دارد.آینده از آن کیست؟
اینکه آیا SSD جایگزین HDD در تمامی کاربردها خواهد شد یا نه هنوز مشخص نیست. اگرچه در برخی کاربردها SSD به جای HDD به فروش می رسد ( مثل حافظه های قابل حمل USB با ظرفیت ۴۰ و ۸۰ گیگا بایت که در ساختار آنها از SSD استفاده شده است) اما در برخی از ابزارها هنوز HDD به عنوان ذخیره اصلی کاربرد دارد.
قیمت گذاری سازنده های SSD نقش اصلی را در این تغییرات خواهد داشت ، اگرچه مصرف انرژی مقاومت و سرعت انتقال اطلاعات در جایگزینی SSD بی تأثیر نخواهد بود.
اگر کاهش قیمت SSD همچنان ادامه داشته باشد باید منتظر جایگزینی کلی SSD به جای HDD باشیم.
موسسه تحقیقات Gartner برآورد می کند که تا سال ۲۰۱۰ بیش از ۳۲ میلیون نوت بوک، از SSD به عنوان وسیله ذخره سازی (به جای HDD ) استفاده کنند.
از عوامل مهم استفاده از SSD در نوت بوک های نسل آینده، می توان به موارد زیر اشاره کرد:
قابلیت اطمینان: به دلیل اینکه SSD هیچ قسمت متحرکی ندارد پس درصد خرابی آن در اثر ضربه کمتر است. اگر یک نوت بوک به زمین بیفتد احتمال صدمه دیدن HDD بسیار زیاد است زیرا ممکن است که هد با صفحه تماس پیدا کند.
قیمت: اواخر دهه ۱۹۹۰تکنولوژی SSD برای کاربردهای عملی که نیاز به اطمینان زیادی داشت مورد استفاده قرار می گرفت، زیرا ۱ مگابایت حافظه فلش چند صد دلار هزینه داشت اما امروز ۱ گیگابایت از حافظه فلش را با کمتر از ۱۰ دلار می توان تهیه کرد.
مصرف انرژی: SSD، نیروی الکتریکی بسیار پایینی نیاز دارد و گرمای کمتری نسبت به HDD تولید می کند و این دلیل خوبی برای استفاده از آنها در نوت بوک ها است.
سایز: SSD ها می توانند بسیار کوچکتر از ها ساخته شوند به همین دلیل برای نوت بوک ها بسیار مناسبند.مقایسه HDD و SSD
برای محاسبه سرعت اطلاعات در یک HDD و SSD باید تاخیر بوجود آمده ( که مجموع زمان مورد نیازInteface Transfer، Media Transfer، Mechanical Delay می باشد) را باید محاسبه کنیم.
تاخیرات مکانیکی بوجود آمده برای HDD تقریبا ۹۵ درصد کل زمان انتقال اطلاعات است و این در صورتی است که SSD هیچگونه تاخیر مکانیکی ندارد و این امر باعث افزایش سرعت SSD نسبت به HDD می شود.
محاسبه زمان انتقال داده ها در مورد HDD کار مشکلی است زیرا هد اطلاعات لبه خارجی صفحه را سریع تر از لبه داخلی آن می خواند. اما تمامی قسمت های SSD قابل خواند سریع هستند زیرا هیچ بخشی از آن حرکت جداگانه ندارند.
شاخصه IOPS (نرخ ورودی/ خروجی در هر ثانیه) یکی از معیارهای اندازه گیری سرعت دسترسی به داده ها است. شاخصه IOPS برای SSD در حدود ۷۰۰۰ است که در مقابل شاخصه IOPS مربوط به HDD که به میزان ۱۰۰ می باشد که نرخ بسیار خوبی است .
مقایسه دو هارد HDDو SSD نشان می دهد که در آن SSD توان مصرفی کمتری را نسبت به HDD دارد.

آموزش برگرداندن اطلاعات گوشی های موبایل اندروید ی و شرکت اپل Iphone و IOS


آموزش بازیابی و ریکاوری اطلاعات موبایل

شاید این سوال برای شما هم به معضلی تبدیل شده باشد! آیا امکان بازیابی اطلاعات حذف شده در آیفونهای اپل و سیستم عامل آی او اس وجود دارد؟ اگر پاسخ مثبت است به چه شیوه میتوان این عمل را انجام داد؟ با مرکز هــــارد ایران همراه باشید.
حذف ناخواسته اطلاعات در بین کاربران امر بسیار شایعی است. این اتفاق ممکن است برای هر فردی رخ دهد. اگر از کاربران گوشی های آیفون شرکت اپل هستید و با این مشکل مواجه شده اید، توصیه میکنیم که حتما این مقاله اختصاصی را مطالعه کنید. احتمالا با انجام روشهایی که در این مقاله به آنها اشاره میکنیم شانسی به منظور بازیابی اطلاعات حذف شده از حافظه آیفونتان خواهید داشت.
همانطور که میدانید آیفونهای اپل قابلیت پشتیبانی از حافظه جانبی یا رم Micro SD را ندارند. بنابراین بازیابی اطلاعات حذف شده تنها با بررسی محتوای حافظه داخلی خود گوشی آیفون امکانپذیر است. تا کنون نرم افزارها و برنامه های جانبی متعددی با هدف بازیابی اطلاعات حذف شده از حافظه آیفونهای اپل طراحی و روانه بازار شده اند، اما به واقع نمیتوان مدعی شد که همه آنها عملکرد صحیحی داشته و به تضمین کامل قادر به بازیابی اطلاعات از دست رفته کاربر خواهند بود. بنابراین در نظر داشته باشید که بازیابی اطلاعات حذف شده آیفونها موضوعی نیست که موفق شدن در آن را به شما تضمین کنیم. شما با روشهایی که در این مقاله معرفی میشوند تنها شانس خود در راستای بازیابی اطلاعات حذف شده آیفونتان را امتحان خواهید کرد و هیچ تضمینی مبنی بر نتیجه گیری قطعی شما از این موارد شرح داده شده وجود ندارد.

اما با وجود اینکه تضمینی مبنی بر کارایی مواردی که در این مقاله شرح داده میشوند وجود ندارد، بهتر است که تمام روشهایی که ما به آنها اشاره میکنیم را در آیفون خود امتحان کنید. تست و بررسی این روشها شاید زمان بسیار کوتاهی را نیازمند باشد و بدون تردید انجام آنها از انجام ندادنشان بهتر است. بنابراین اگر اطلاعاتی را از حافظه آیفون خود حرف کردهاید و قصد بازیابی آن را دارید، شانس خود را با انجام مراحل و موارد زیر طی کنید.بازیابی چه اطلاعاتی در آیفونهای اپل امکانپذیر است؟

بهتر است پاسخ این سوال را به شکل دیگری بدهیم. بازیابی هر نوع اطلاعاتی از قبیل فایلهای ویدئویی، عکسها، پیامکها، لیست مخاطبین، تماسها و … در آیفونهای اپل غیرممکن نیست اما شاید شانس بازیابی برخی از این اطلاعات نسبت به سایر موارد بیشتر باشد. به عنوان مثال دیده شده که اغلب افراد در بازیابی اطلاعاتی همچون لیست مخاطبین دستگاه موفق تر بوده اند و بازیابی موارد همچون ویدئوهای حذف شده ناموفق بوده است. البته شانس بازیابی اطلاعات دستگاه به موارد خاصی هم بستگی دارد. یکی از این موارد سرعت عمل و زمان است. هرچه سریعتر پس از حذف ناخواسته اطلاعات نسبت به بازیابی آنها اقدام کنید، شانس بیشتری در کسب موفقیت خواهید داشت اما در سمت مقابل هرچه دیرتر این عمل را اجرا کرده و در این مدت زمان تأخیر از دستگاه خود استفاده کنید، شانس شما برای بازیابی اطلاعات از دست رفته در آیفونها به مراتب کاهش پیدا میکند.
بنابراین تقریبا بازیابی هر نوع اطلاعات در آیفونهای اپل مقدور خواهد بود اما این عمل همواره با موقعیت قطعی انجام نمیشود. در ادامه قصد داریم که توضیحات بیشتری در رابطه با این موضوع بدهیم. همچنین دقت داشته باشید که برنامه یا نرم افزار بازیابنده اطلاعاتی که از آن استفاده میکنید هم نقش بسیار حائز اهمیتی در افزایش شانس موفقیت شما دارد.

روشی برای بازیابی فایلهای تصویری که در برخی شرایط کاربرد دارد!

ظاهرا در برخی از آیفونها میتوان بلافاصله پس از حذف فایلهای تصویری (عکس و ویدئو) نسبت به بازیابی آنها اقدام کرد. طبق اطلاعات به دست آمده این قابلیت مربوط به سیستم عامل ای او اس 8 و بالاتر میشود. در این روش تنها قادر به بازیابی فایلهای تصویری هستید که نهایتا 30 روز از حذف از آنها گذشته باشد. توصیه میکنیم که پیش از اقدام به منظور استفاده از هر ابزار یا برنامه بازیابنده اطلاعاتی نسبت به بررسی این روش در آیفون خود اقدام کنید. البته همانطور که اشاره کردیم این روش تنها به منظور بازیابی فایلهای تصویری قابل استفاده است. به منظور انجام این عمل مراحل زیر را طی کنید:
ابتدا وارد بخش تصاویر (Photos App) آیفون خود شوید.
حال از نوارابزار بخش پایین، گزینه Albums را انتخاب کنید.
در لیست ارائه شده به دنبال گزینه Recently Deleted باشید آن را انتخاب کنید.
مشاهده خواهید کرد که لیستی از فایلهای تصویری پیش رویتان قرار میگیرد که به تازگی آنها را از حافظه آیفونتان حذف کرده اید.
هر کدام از تصاویری که قصد بازیابی آنها را دارید انتخاب کرده و سپس با لمس گزینه Recover آنها را به آلبوم تصاویر خود بازگردانید. دقت داشته باشید که با انتخاب گزینه Delete در این بخش، فایل یا فایلهای تصویری مورد نظر برای همیشه از حافظه آیفونتان حذف میشود.
اما همانطور که اشاره کردیم استفاده از این ویژگی تنها به منظور بازیابی فایلهای تصویری یعنی عکسها و ویدئوهای حذف شده از حافظه آیفونها کاربرد دارد. همچنین وجود این قابلیت به شرایط خاصی وابسته است و این احتمال وجود دارد که دستگاه شما از آن پشتیبانی به عمل نیاورد. اگر بنا به هر دلیلی نتوانستید از قابلیت فوق استفاده کنید، وقت آن رسیده که از نرم افزار یا برنامه های کمکی به منظور بازیابی اطلاعات حذف شده از حافظه آیفونتان وارد عمل شوید.

از چه برنامه هایی به منظور بازیابی اطلاعات حذف شده آیفون خود استفاده کنیم؟

هم اکنون برنامه ها و نرم افزارهای متعددی به منظور بازیابی اطلاعات حذف شده از حافظه آیفونها ارائه شده است. طبق بررسیهایی که ما انجام دادیم، برنامه FonePaw iPhone Data Recovery یکی از قدرتمندترین این نوع برنامه هاست. البته با این وجود همچنان صحت عملکرد این برنامه را به شما تضمین نمیکنیم و به هیچ وجه مدعی نمیشویم که با استفاده از برنامه نامبرده شده قطعا در بازیابی اطلاعات حذف شده از آیفونتان موفق خواهید شد.


برنامه FonePaw iPhone Data Recovery هم مانند اغلب برنامه هایی که با هدف مشابه برای آیفونهای اپل طراحی شده اند به سه شیوه مختلف امکان بازیابی اطلاعات از دست رفته کاربر را فراهم میکند. استفاده از سرویس ذخیره سازی ابری iCloud، استفاده از ابزار iTunes و استفاده مستقیم از حافظه داخلی آیفون سه روش عملکردی هستند که در برنامه یا نرم افزار FonePaw iPhone Data Recovery ارائه شده و شما میتوانید بنا به شرایط خود از آنها استفاده کنید. اگر از سرویس iCloud یا ابزار iTunes به منظور بکآپگیری از محتوای آیفونتان استفاده میکردید بدون تردید با استفاده از دو گزینه مرتبط با این دو موضوع قادر خواهید که اطلاعات از دست رفته خود را بازیابی نمایید. اما اگر از این دو قابلیت استفاده نمیکنید، تنها گزینه موجود استفاده از قابلیت اسکن حافظه داخلی آیفون توسط برنامه FonePaw iPhone Data Recovery است. در ادامه نحوه استفاده از هر سه روش نامبرده شده را خدمت شما عزیزان شرح میدهیم.

در قدم اول قصد داریم که بازیابی اطلاعات حذف شده در آیفونها از طریق سرویس iCloud را به شما عزیزان آموزش دهیم. بدین منظور پس از دانلود نصب برنامه FonePaw iPhone Data Recovery از منوی سمت چپ گزینه Recover From iCloud Backup File را انتخاب کنید. این گزینه با نماد ابر نمایش داده شده است.


حال باید مشخصات اپل آیدی (Apple ID) و رمز عبورتان را وارد کنید. با انجام این عمل لیستی از فایلهای بکآپ موجود در سرویس ذخیرهسازی ابری iCloud نمایان میشوند.

با انتخاب گزینه Download نسبت به دانلود هر یک از این فایلها وارد عمل شوید.

پس از اتمام دانلود فایل بکآپ، دکمه آبی رنگی که قبلا با عنوان Download نمایش داده شده بود تغییر عنوان داده و به گزینه Extract تبدیل میشود.


در منوی سمت چپ لیست اطلاعات بازیابی شده دستگاه نمایان میشود. این اطلاعات طبقه بندی شده هستند. به عنوان مثال طبقه Photos Library مربوط به کتابخانه عکسهای شماست. بخش Call History تاریخچه تماسهای دستگاه را شامل میشود و …. هر کدام از این موارد که قصد بازیابی آنها را دارید انتخاب نموده و نهایتا با کلیک بر روی گزینه Recover نسبت به بازیابی آنها اقدام کنید.
اما اگر از سرویس iCloud استفاده نمیکنید و قابلیتهای iTunes را به آن ترجیح میدهیم هم نگران نباشید.


ابتدا از بخش سمت چپ برنامه FonePaw iPhone Data Recovery گزینه دوم که مربوط به سرویس iTunes است را انتخاب نمایید. این گزینه با یک دایره حاوی چنگ موسیقی همراه است. سپس در لیست بکآپهای ارائه شده، فایل بکآپ مورد نظرتان را انتخاب کنید و بر روی گزینه Start Scan کلیک نمایید.

اجازه دهید تا برنامه FonePaw iPhone Data Recovery اسکن مورد نیاز را انجام دهد. پس از اتمام اسکن، تصویری شبیه به تصویر فوق پیش رویتان قرار میگیرد که تمام اطلاعات موجود در فایل بکآپ انتخابی را نمایش میدهد.

هر یک از مواردی که قصد بازیابی آنها را دارید انتخاب نمایید. در این بخش هم اطلاعات دستگاه در طبقه بندیهای مختلفی نمایش داده شده اند. پس از انتخاب فایلهای مورد نظرتان بر روی گزینه Recover کلیک کنید تا اطلاعات مد نظر در آیفون بازیابی شوند.
اما اگر از سرویس iCloud و iTunes استفاده نمیکنید چه راه حلی پیش رویتان قرار دارد؟ در این شرایط باید آخرین شانس موجود را با استفاده از بررسی حافظه خود آیفون از طریق برنامه FonePaw iPhone Data Recovery امتحان کنید. بدین منظور باید آیفون خود را با استفاده از کابل USB به کامپیوتر یا لپتاپی که برنامه FonePaw iPhone Data Recovery در آن اجرا شده متصل کند.

این بار در منوی سمت چپ، گزینه اول را انتخاب نمایید که با عنوان Recover From iOS Device مشخص شده است. پس از انجام این مراحل بر روی آیکون با عنوان Start Scan کلیک کنید.

منتظر بمانید تا مراحل اسکن برنامه FonePaw iPhone Data Recovery تمام شود. پس از اتمام اسکن حافظه دستگاه، اطلاعاتی نمایان میشود که مانند مراحل قبلی در طبقه بندیهای مختلفی قرار دارند. به هر یک از طبقات و دسته های مورد نظر وارد شوید و فایلهایی که قصد بازیابی آنها را دارید انتخاب نمایید.

نهایتا پس از انتخاب تمام فایلهای با قابلیت بازیافت، گزینه Recover را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا فرآیند ریکاوری یا بازیابی اطلاعات حذف شده از حافظه آیفونتان به پایان برسد. در محیط برنامه FonePaw iPhone Data Recovery قابلیتهای جالبی ارائه شده که به مرور و با استفاده از آن بیشتر با این قابلیتها آشنا خواهید شد. ما در این مقاله سعی داشتیم که به طور خلاصه و کاربردی تنها شیوه عملکرد برنامه FonePaw iPhone Data Recovery را برای شما شرح دهیم. مجددا اشاره میکنیم که این مطالب به هیچ وجه مدعی نمیشود که روشهای نامبرده شده به طور قطع منجر به کسب موفقیت در بازیابی اطلاعات حذف شده از حافظه آیفونتان میشوند.

آموزش بازیابی اطلاعات گوشی های اندرویدی

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که به طور ناخواسته و ناگهان اطلاعاتی را از حافظه دستگاه اندرویدی خود حذف کنید. در این شرایط ممکن است با استفاده از برنامهای با نام EaseUS MobiSaver بتوانید به بازیابی اطلاعات پاک شده در دستگاه اندرویدی خود بپردازید. با موبایل کمک همراه باشید.
بازیابی اطلاعات پاک شده در دستگاههای اندرویدی به یک معضل اساسی تبدیل شده که بسیاری از کاربران با آن دست و پنجه نرم کردهاند. ممکن است در حین استفاده از دستگاه به طور ناخودآگاه فایلهایی را از حافظه آن پاک یا حذف کنید که فایلهای مهمی بوده و به هیچ وجه تمایلی نسبت به حذف یا پاک شدن آنها نداشتهاید. در پارهای از موارد دیده شده که کاربر بنا به ناآگاهی پوشهای از حافظه داخلی دستگاه خود را حذف میکند و بدین سبب بخشی از اطلاعات حیاتی و مورد نیازش را از دست میدهد. اطلاعاتی که به طور ناخودآگاه از حافظه دستگاه حذف میشوند میتوانند فرمتهای مختلفی داشته باشند. به عنوان مثال ممکن است شما بخشی از عکسها یا ویدئوهای دستگاهتان را ناخواسته پاک کرده باشید و یا فایلهای متنی یا لیست مخاطبین و … آن را حذف کرده باشید. اما اگر این اتفاق برایتان افتاد نگران نباشید چرا که مجموعه و نرم افزاری با نام EaseUS MobiSaver for Android به احتمال زیاد میتواند مشکل موجود را حل کرده و در بازیابی اطلاعات پاک شده دستگاه اندرویدیتان موثر واقع شود.

اطلاعاتی در مورد ابزار EaseUS MobiSaver for Android


ابزار EaseUS MobiSaver for Android یک نرم افزاری اختصاصی است که توسط شرکت شناخته شده EaseUS با هدف بازیابی اطلاعات پاک شده از دستگاههای اندرویدی طراحی و روانه بازار شده است. کمپانی EaseUS سالهاست که در زمینه طراحی و تولید ابزارهای ریکاوری یا بازیابی اطلاعات فعالیت میکند و نرم افزار EaseUS MobiSaver for Android ابزار اختصاصی این کمپانی چینی برای بازیابی اطلاعات پاک شده در محصولات اندرویدی است. برنامه یا نرم افزار نامبرده شده قادر است تا فایلها و اطلاعات حذف شدهای از قبیل پیامکهای متنی، لیست مخاطبین، عکسها، ویدئوها، موزیک، و اسناد کاربر را بازیابی کند. تیم موبایل کمک عملکرد نرم افزار EaseUS MobiSaver for Android را یر روی گوشی هوشمندی از سری محصولات برند لیگو بررسی کرد و نهایتا دریافت که این ابزار در گوشی مورد نظر کارایی داشته و قادر به بازیابی اطلاعات پاک شده از دستگاه است. با این وجود تضمین 100 درصدی نسبت به عملکرد آن وجود ندارد، اما مطمئن باشید که آزمایش شانس خود به منظور بازیابی اطلاعات پاک شده از طریق این برنامه در شرایطی که چیزی برای از دست دادن نداشته باشید اقدامی هوشمندانه خواهد بود.
نرم افزار EaseUS MobiSaver for Android به طور رایگان عرضه نشده اما به منظور استفاده از نسخه آزمایشی و محدود آن نیازی به پرداخت هزینه خاصی وجود ندارد. به منظور مراجعه به صفحه دانلود این برنامه میتوانید از لینک زیر استفاده کنید:
ورود به صفحه دانلود برنامه EaseUS MobiSaver for Andoid:

Mobisaver Android User Guide

نحوه بازیابی اطلاعات پاک شده گوشیهای اندرویدی با استفاده از برنامه EaseUS MobiSaver for Android
اما بازیابی اطلاعات پاک شده در دستگاههای اندرویدی با استفاده از برنامه EaseUS MobiSaver for Android چگونه انجام میشود؟ به طور کلی استفاده از این ابزار بسیار ساده است. شما به راحتی میتوانید از این برنامه استفاده کرده و شانس خود به منظور بازیابی اطلاعات پاک شده دستگاههای اندرویدیتان را محک بزنید. برای انجام این امر کافیست که مراحل زیر را طی کنید.

پس از دانلود و نصب برنامه EaseUS MobiSaver for Android بر روی کامپیوتر یا لپتاپ خود آن را اجرا کنید. سپس با استفاده از یک کابل USB دستگاه اندرویدیتان را به کامپیوتر یا لپتاپ متصل نمایید و گزینه Start را انتخاب کنید. منتظر بمانید تا برنامه EaseUS MobiSaver for Android گوشی یا تبلت اندرویدیتان را شناسایی کند. البته توجه داشته باشید که قبل از شروع عملیات باید گزینه USB Debugging را فعال کنید. برای آموزش فعال سازی گزینه USB Debugging به مطلب زیر مراجعه نمایید. همچنین گوشی اندرویدی شما برای بازیابی اطلاعات، باید دسترسی روت باشد.

چگونه ویروس مخفی کننده پوشه‌ها در فلش مموری را از بین ببریم؟

چگونه ویروس مخفی کننده پوشه ها در فلش مموری را از بین ببریم؟

مشکل مخفی شدن فایلها و پوشه ها در فلش مموری یکی از رایجترین مشکلات کسانی است که فایلهاشان را با فلش این طرف و آن طرف میبرند و فلششان را به کامپیوترها و لپتاپهای مختلف وصل میکنند. این مشکل را ویروس خاصی به وجود میآید و اگر کامپیوترتان این ویروس را بگیرد و آنتیویروستان به روز نباشد، ویروستان به سرعت و از طریق هر فلشی که به کامپیوتر وصل میکنید، تکثیر میشود! این ویروس فایلها و پوشه ها را مخفی میکند و حتی اگر آنتیویروستان را به روز کنید و اصل ویروس را از بین ببرید، همچنان فایلها و پوشه ها مخفی میمانند. امشب میخواهیم ببینیم چطور میشود فایلها و پوشههایی را که این ویروس مخفی کرده، دوباره به حالت عادی برگرداند.


حذف ویروس مخفی کننده پوشه ها و فایلها و ریکاوری اطلاعات:

اگر روزی فلشتان را باز کردید و دیدید داخل آن چیزی نیست، وحشت نکنید. احتمالا ویروس گرفته و ویروسی که این کار را میکند، خوشبختانه فایلها را پاک نمیکند و فقط آنها را مخفی میکند. برای اطمینان از اینکه فایلها پاک نشده اند، میتوانید فضای اشغال شده روی فلش را بررسی کنید. اگر فلشتان همچنان پُر بود، فایلهای ارزشمندتان همچنان روی فلش قرار دارد. پس بیایید ببینیم چگونه میتوانیم فایلها را به حالت اول برگردانیم.


گام اول: قبل از هر چیز آنتیویروستان را به روز و کامپیوترتان را اسکن کنید.


گام دوم: کلید ویندوز را نگه دارید و دکمه ی r را فشار بدهید تا پنجرهی Run در گوشه ی پایین و سمت چپ صفحه باز شود. در پنجرهی Run فرمان cmd را تایپ کنید و سپس کلید اینتر را فشار دهید تا پنجره ی فرمان ویندوز یا همان Command Prompt باز شود.


گام سوم: My Computer را باز کنید و نام درایو مورد نظرتان را ببینید. مثلاً اگر درایو فلشتان در مای کامپیوتر F است، در پنجره ی فرمان ویندوز تایپ کنید F: و کلید اینتر را فشار بدهید تا پنجره ی فرمان وارد درایو F (یا هر چیز دیگری که مربوط به فلشتان است) شود.


گام چهارم: دستور زیر را وارد کنید و کلید اینتر را فشار بدهید:
attrib -r -a -s -h *.*/s/d


این دستور تمام بلاهایی را که ویروس سر فایلها و پوشه هاتان آورده، از بین میبرد. در واقع این ویروس ویژگیهای فایلها و فولدرها را طوری دستکاری میکند که نتوانید آنها را ببینید. این فرمان ویژگیهای فایلها و فولدرها را به حالت اول برمیگرداند.

بهترین نرم افزار کنترل سیستم از راه دور AnyDesk

AnyDesk - نرم افزار کنترل سیستم از راه دوراز آن جایی که Team Viewer به عنوان یکی از پرکاربردترین و محبوب ترین نرم افزار های مدیریت سیستم از راه دور، اخیراً دسترسی کاربران ایرانی را برای استفاده از این نرم افزار مسدود ساخته است لذا کاربران ایرانی به دنبال جایگزین های مناسب این نرم افزار استفاده هستند.

AnyDesk راه حل نرم افزاری جامع و کامل است که می تواند به عنوان ابزاری مناسب برای برقراری ارتباط از راه دور با کامپیوترهای دیگر به منظور اتصال به سیستم و ایجاد دسترسی به برنامه ها، پوشه ها، فایل ها و ... مورد استفاده قرار گیرد. کاربرانی که از برنامه Remote Desktop ویندوز برای ارتباط با سیستم های دیگر استفاده می کنند مرتباً از سرعت پایین و خسته کننده بودن این برنامه شکایت دارند از این جهت توسعه دهندگان AnyDesk تلاش نموده اند تا نرم افزاری با عملکردبهتر هنگام کار با سخت افزارهای جدید، ارائه دهند. به عنوان مثال از کدک ویدئویی جدیدی با نام DeskRT برای عملکرد بهتر در کار با رابط های کاربریگرافیکی، استفاده نموده اند.
AnyDesk سریعترین نرم افزار کنترل از راه دور دسکتاپ (remote desktop) موجود است و این اجازه می دهد تا کاربردهای جدیدی داشته باشد که با نرم افزار دسک تاپ از راه دور فعلی امکان پذیر نیستند.

قابلیت های کلیدی نرم افزار AnyDesk:
- جایگزینی مناسب برای نرم افزار محبوب TeamViewer
- انتقال 60 فریم در هر ثانیه از طریق شبکه های لوکال و ارتباطات اینترنتی
- حداقل تاخیر ممکن در ارتباطات از طریق اینترنت و تاخیر کمتر از 16 میلیون ثانیه در شبکه های محلی
- استفاده مناسب از پهنای باند در دسترس
- کنترل یک یا چند کامپیوتر از راه دور
- دسترسی بدون دردسر به کامیپوتر شخصی خود از هر مکانی
- قابلیت اطمینان بالا
- به اشتراک گذاری محتویات حافظه کیپبورد بین دو سیستم
- و ...


برای دانلود رایگان این نرم افزار به بخش دانلود سایت مراجعه نمایید.

هزینه ریکاوری و قیمت بازیابی اطلاعات

قیمت بازیابی اطلاعات هارد, سرور, فلش, گوشی و دوربین و...


از آنجا که تکنولوژی هر روز در حال پیشرفت است و افزایش ظرفیت حافظه ها نیز از این قائده مستثنی نیست.مراکزی که اقدام به بازیابی اطلاعات در ایران می کنند, با توجه به نیاز مشتری هر روز در حال گسترش است. یافتن کلینیکی که در حفظ و امنیت اطلاعات مشتری مورد اعتماد باشد و سابقه کار در این زمینه داشته باشد کار سختی است.قیمت بازیابی اطلاعات هارد به عوامل زیادی بستگی دارد. برخی از مراکز هزینه بازیابی اطلاعات هارد را براساس میزان گیگ طرح می نمایند. مشکلات در این نوع نرخ دهی بسیار زیاد است.مراکزی دیگر بر اساس یک نرخ ثابت. دیگران به مشتری نگاه میکنند و میزان نگرانی او برای اطلاعات از دست رفته اش. مرکز هارد ایران اما قیمت بازیابی اطلاعات هارد و دیگر حافظه های اطلاعاتی را بر اساس نوع پروژه و زمان صرف شده طرح مینماید. فرض کنید شما یک هارد 4 ترابایت را برای بازیابی اطلاعات به این مرکز میاوردید. شخصی دیگر یک هارد قدیمی 120 گیگی را می آورد. ممکن است شما برای قیمت بازیابی اطلاعات هارد خود فقط 60 هزارتومان پرداخت نمایید. ولی قیمت بازیابی اطلاعات هارد 120 گیگی به مراتب بیشتر از نرخی باشد که شما برای بازیابی اطلاعات هارد خودتان پرداخت نموده اید. گاهی مشتریان تلفنی اصرار در گرفتن قیمت بازیابی اطلاعات هاردشان را دارند.هر قیمتی که در این موقعیت بگویم صحیح نمیباشد زیرا شرایط هارد باید کامل بررسی شود. البته اینکه یک حداقل قیمت را داریم که بسته به نوع قطعه ( هارد ، فلش مموری ، دوربین دیجیتال ، دوربین مدار بسته و…) از پنجاه هزارتومان آغاز میشود.قیمت بازیابی اطلاعات هاردقیمت بازیابی اطلاعات هارد به عوامل زیادی بستگی دارد مانند:
قیمت بازیابی اطلاعات هارد بستگی دارد به نوع هارد دیسک و برند هاردقیمت بازیابی اطلاعات هارد بستگی دارد به حجم هاردقیمت بازیابی اطلاعات هارد بستگی دارد به نوع خرابی هاردقیمت بازیابی اطلاعات هارد بستگی دارد به زمان صرف شده جهت عملیات بازیابی اطلاعات قیمت بازیابی اطلاعات هارد بستگی دارد به هزینه قطعات مصرف شده جهت ترمیم هارد تا بتوان عملیات بازیابی اطلاعات هارد را ادامه داد. قیمت بازیابی اطلاعات هارد بستگی دارد گاها” به مشاورانی که در طی پروسه استخدام میشوند.و … خیلی عوامل دیگر.
مواردی که در برآورد هزینه باید بررسی شود:

1- تست و بررسی شرایط هارد در زمان ورود – و اعلان اولیه قیمت ریکاوری اطلاعات ( مینیمم و ماکسیمم قیمت ) بصورت کاملا” رایگان مرکز هارد ایران در تمامی موارد سعی می کند به محض حضور مشتری در مرکز بازیابی اطلاعات قطعه او را بررسی نماید. ایرادات قطعه را به مشتری اعلام نماید. باید توجه داشت که همیشه امکان پذیر نیست که تمامی ایرادات در عرض چند دقیقه مشخص شوند. زیرا ممکن است تست های اولیه قادر به شناسایی عمق خرابی نباشد و یا گاها” هارد دیسک در زیر فشار و لود کاری ایراد خود را نمایان نماید.تشخیص سالم بودن هارد : اما سعی ما بر آن است که اگر هارد دیسک واقعا” ایراد خاصی ندارد به مشتری اطلاع سریع بدهیم بلکه دیگر قطعات کامپیوترش خراب باشد که وضعیت به صورتی شده باشد که دیگر قادر به دیدن اطلاعات خود نیست.

خرابی هد ها و یا قطعات داخلی:


گاهی لازم است مشتری در اسرع وقت دریابد که انجام تعمیر و یا بازیابی اطلاعات هارد او کار ساده ای نمیباشد و یا زمان بر است و همچنین نیازمند قطعات و یا هارد مشابه است.

قیمت اولیه بازیابی اطلاعات هارد:


گاهی مشتری به این فکر است که قیمت بازیابی اطلاعات هارد او مثلا” فقط دویست هزار تومان است و اصلا” ارزش اطلاعات او بیش از این نباشد. پس لازم است در بدو ورود او بداند که ممکن است مثلا” قیمت بازیابی اطلاعات هارد ایشان از حداقل 200 هزار تومان شروع شود. شاید بهتر باشد او به دنبال راه ساده تری برای بدست آوردن اطلاعاتش باشد و اصلا” ممکن است با صرف کمی زمان دوباره آنها را خودش بسازد.

دریافت اطلاعات کامل از مشتری:


در تمامی پروژه های بازیابی اطلاعات لازم است که پس از تست اولیه مشتری تمامی دانسته های خود در مورد چگونگی پیدایش خرابی را به تکنسین ما توضیح دهد تا روشی بهتر ، سریع تر و ارزان تر برای بازیابی اطلاعات در نظر گرفته شود.

تشریح مراحل بازیابی اطلاعات و روشن کردن ذهن مشتری:

لازم است که برای مشتری توضیح داده شود که ایراد قطعه ایشان چیست.

تست رایگان در زمان ورود هارد:


شاید مشتری فقط بخواهد بداند که مشکل قطعه چیست. در مرکز هارد ایران بدون دریافت مبلغی برای تست, این توضیحات بصورت کامل داده خواهد شد. تست هارد کاملا” رایگان می باشد.2- شروع پروسه بازیابی اطلاعات تست های دقیق و تشخیص درست مشکل : اعلان نهایی قیمت بازیابی اطلاعات هارد ( توافقی )قیمت بازیابی اطلاعات هاردپس از آنکه مشتری با قیمت اولیه بازیابی اطلاعات موافقت نمود پروژه بازیابی اطلاعات آغاز میشود. هارد دیسک بصورت دقیق و کامل تست و بررسی میشود. در طی مراحل ریکاوری اطلاعات ممکن است چندین حالت مختلف پیش بیاید

ایرادات نرم افزاری:
در کل و بصورت خلاصه باید عرض کنم که در این حالت هیچگونه مشکل سخت افزاری ، سوختگی برد و خرابی برد الکترونیکی، خرابی مکانیکی، اثر ضربه یا خرابی بر اثر افتادن و … وجود ندارد و مشکل تماما” نرم افزاری است، اما همیشه مشکلات نرم افزاری ساده نیستند و گاها” برطرف کردن آن ها سخت تر و حتی غیر ممکن خواهد بود. اما خوشبختانه بسیاری از موارد نرم افزاری قابل حل هستند و جای نگرانی وجود ندارد. مرکز هارد ایران بوسیله تکنیک های برتر، مهندسین کارآزموده و ابزارآلات بروز دنیا قادر است تمامی موارد و مشکلات را حل کند. قیمت بازیابی اطلاعات هارد در این موارد عموما” به زمانی که برای یک پروژه صرف میشود بعلاوه ابزار و تکنیک استفاده شده بستگی دارد مسلم است که قیمت بازیابی اطلاعات با یک نرم افزار 300 دلاری با بازیابی اطلاعات بوسیله یک ابزار 20 هزار دلاری تفاوت دارد همانطور که جابجایی یک بار به وسیله دو نفر با هزینه جابجایی بار بوسیله یک جرثقیل فرق میکند.توصیه ما این است که مشتری یک هارد بک آپ خالی جهت استخراج و ذخیره سازی اطلاعات در حین بازیابی اطلاعات به این مرکز ارسال نماید تا در زمان صرفه جویی شود.

ایرادات سخت افزاری :

گاها” مشکلاتی از قبیل خرابی هد، خرابی سطح پلاتر، خرابی برد ، اسپیندل موتور، ضربه و… در کل هرآنچه که حالت فیزیکی قطعه را تخریب یا تعویض نموده باشد چالشی بزرگ بر سر راه بازیابی اطلاعات هارد است. اما حُسن آن این است که میتوان با تشخیص درست قطعه خراب و تعویض تخصصی آن دوباره هارد دیسک را عملیاتی نمود. با این حال کار ساده ای نیست و نیاز به تجربه و دانش لازم دارد. البته که در این حالت نیاز به قطعه یدکی هم از عوامل تعیین کننده قیمت میباشد. مثلا” برای تعویض هد یک هارد باید هد را از درون یک هارد سالم اهداء کننده برداشت که البته این هارد نیز باید شرایط و مختصات خاص خودش را داشته باشد.

ایرادات و خرابی توامان نرم افزاری و سخت افزاری:


گاهی ممکن است چندین ایراد سخت افزاری و یا نرم افزاری پیش آمده باشد. مثلا” به دلیل نوسانات ولتاژی در زمانی کوتاه اطلاعاتی به اشتباه دوباره نویسی شده و به جداول پارتیشن آسیب وارد شده است ، همچنین متاسفانه هد بر روی پلاتر خوابیده و شکسته است. Raid پریده است و متاسفانه یک یا چند هارد نیز آسیب دیده اند و یا نوسانات ولتاژی برد را خراب کرده و در عین حال یکی یا چند هد خواندن و نوشتن را نیز معیوب ساخته و… کار مرحله به مرحله جلو میرود و هر چند برای مشتری ناخوشایند است اما واقعیتی است که امکان دارد اتفاق بیافتد.

قیمت هارد مشابه :

قیمت بازیابی اطلاعات تعویض هدعملیات جراحی هارد و تعویض هد و یا پلاتر مراحل خاصل انجام میشد که شرح کامل آن را در پست موجود است جراحی هارد دیسک تعویض هد هارد (کلیک کنید ). اما قیمت هارد مشابه ممکن است کمی کمتر از قیمت هارد نو باشد ( به دلیل دست دوم بودن ) و یا ممکن است چندین برابر قیمت نو آن هارد در زمان خودش ( به دلیل نایاب بودن و یا قدیمی بودن هارد ). برای هارد های مشابه دو مشکل زیر گاها” وجود دارد:پیدا کردن هارد مشابه: ممکن است ما و همچنین دیگر همکاران هارد مشابه مورد نیاز مشتری را در آرشیو نداشته باشیم . لازم است از خارج از کشور تهیه شود و یا در داخل به دنبال آن بگردیم که این پروسه زمان بر است.

قیمت هارد مشابه:
گاهی قیمت یک هارد مشابه درست برای جراحی کمتر یا بیش از چند برابر قیمت خود هارد خراب است چرا که ممکن است هاردی نایاب باشد و یا قدیمی و… حتی اگر بخواهید هارد را از خارج از کشور نیز تهیه بفرمایید حداقل هزینه های پست DHL بین صد تا سیصد هزار تومان است.

S.M.A.R.T چیست ؟ اسمارت چه نقشی در هارد دیسک دارد ؟

تعریف S.M.A.R.T و دلیل وجود آن در هارد دیسک ها

موضوع خود کنترلی یا SMART آپشن تعبیه شده در هارد دیسک است که در این مقاله سعی داریم به بررسی و تعریف و همچنین دلیل وجود آن در این درایو ها بپردازیم, پس پیشنهاد میکنیم تا پایان مقاله با ما همراه باشید.


S.M.A.R.T

این عبارت از ابتدای کلمات self-Monitoring, Analysis and Reporting Technology که به معنای نظارت , تجزیه و تحلیل و ارسال گزارش از وضعیت هارد دیسک است, گرفته شده است.


شاخص های ماژول S.M.A.R.T
SMART شامل میکروکدهایی در ناحیه سرویس یا UBA هارد دیسک است به عبارتی دیگر SMART قابلیت یا ماژولی در ناحیه سرویس هارد است. کار این ماژول این است که با مانیتورینگ , گزارش کارکرد درایو و تجزیه تحلیل کاربر را پیش از بوجود آمدن مشکل در هارد مطلع کند و از نابودی و حذف اطلاعات جلوگیری کند.
چندین شاخص توسط این ماژول بررسی می شود تا کاربر از میزان اطمینان هارد اطمینان حاصل کند. یکی از شاخص هایی که وجود دارد RSC یا Reallocated Sectors Count است زمانی که هارد در خواندن دیتا از سکتور خاصی دچار مشکل شود با بازخوانی و جابجایی دیتا از محل خراب به سکتور سالم سعی در رفع این مشکل دارد. میزان تلاشی که برای رفع این مشکل انجام می دهد در گزارشات SMART درج می شود.


POH نیز شاخص دیگری است که میزان ساعات و دقایق کارکرد هارد را در گزارشات ثبت می کند. همچنین دمای داخلی هارد دیسک , تلاش های انجام شده برای راه اندازی کنترلر مرکزی و خیلی از مشخصات دیگر در گزارشات SMART ثبت می شود. و می توان با استفاده از این اطلاعات مشکل هارد را کشف کرد و به تعمیر آن پرداخت.

پاک کردن SMART
زمانی که هارد دچار مشکل می شود به گزارشات SMART مراجعه می کنیم تا خطاهای احتمالی را رفع کنیم اما پس از دیدن گزارش و رفع خطاهای گزارش شده باید جداول SMART را پاک کنیم چون این گزارشات بعد از رفع خطا تغییر نخواهند کرد. عملیات رفع نقص و ریست کردن SMART با دستگاههای پیشرفته ای مانند PC-3000 انجام می شود و فقط این دستگاه قابلیت ریست کردن جداول SMART را دارد و باقی نرم افزارهای معرفی شده صرفا برای تبلیغات هستند. برای ریست جداول می توانید به مراکز تخصصی که دارای این دستگاه می باسند مراجعه کنید. و این نکته را در نظر بگیرید که این کار هیچگونه خسارتی مگر از جانب BAD SECTOR به اطلاعات شما وارد نمی کند و اگر کسی چنین ادعایی کرد یا متخصص نیست و یا قصد زیاده خواهی دارد.
البته در مواردی هم بعد از پاک کردن جداول SMART به علت زیاد بودن بدسکتور و بدسکتورگیری هارد مجددا به حالت خطا می رود که در این صورت هارد از بین خواهد رفت.


برخی خطاهای SMART
در این بخش قسمتی از خطاهای SMART را مورد بررسی قرار میدهیم.
خطای Read Error Rate : این خطا نرخ خطاهای خوانده شده از سطح دیسک و مشکلات ذخیره یا خواندن هد هارد را مشخص می کند. هرچی این نرخ کمتر باشد بهتر است.
Throughput Performance: این کد عملکرد و توان بازدهی دیسک را تعیین می کند. اگر این مقدار کم شود یعنی هارد به مشکل برخوده است.
Spin-Up Time: نشان دهنده میانگین زمان روشن شدن موتور از دور ۰ تا چرخش کامل است هرچه این میانگین کمتر باشد بهتر است.
Seek Error Rate: میزان خطاهای هد را نشان می دهد. هر چه این میزان کمتر باشد نشان دهنده سالم بودن هارد است اما چنانچه برای سیستم مکان یابی هد بوجود آید دمای هارد افزایش می یابد و به قطعات هارد آسیب وارد می شود.
Seek Time Performance: این شاخص میانگین عملکرد هد را نشان می دهد. و هر چقدر بیشتر باشد برای ما بهتر است ولی در صورتی که کم شود نشان دهنده ی وجود مشکلات مکانیکی در هارد دیسک است.
Device Power Cycle Count: این مشخصه تعداد دفعات خاموش و روشن شدن هارد را نشان می دهد.
Soft Read Error Rate: نشان دهنده خطاهای غیر قابل اصلاحی است که به سیستم عامل گزارش شده است اگر مقدار این مشخصه در SMART صف نباشد باید از اطلاعاتتان پشتیبانی بگیرید.
Temperature: دمای داخلی هارد دیسک را نشان می دهد.
Current Pending sector Count: تعداد سکتورهای ناپایدار هارد را نشان می دهد.

Uncorrectable Sector Count:
نشان از مشکلات مکانیکی دارد و تعداد خطاهای غیر قابل اصلاح هنگام خواند و یا نوشتن را نشان می دهد.
Write Error Rate/multi-Zone Error Rate: مقدار خطاهای رخ داده در هنگام نوشتن اطلاعات روی یک سکتور را نشان می دهد.
Soft Read Error Rate: این مقدار باید صفر باشد و نشان دهنده خطاهای از مسیر خارج شده است اگر این مقدار چیزی غیر از صفر است باید از اطلاعاتتان بک آپ بگیرید.
برخی از خطاها و شاخص های SMART را بررسی کردیم. به طور کلی زمانی که این شاخص ها از حد مشخصی فراتر بروند سیستم نتیجه می گیرد که هارد دیسک در حال خراب شدن است و به کاربر اخطار می دهد تا به موقع از دیسک پشتیبان گیری نماید.
می توان گفت برای تعیین میزان درجه و کیفیت هاردهای مدرن امروزی این توانایی بسیار مهم است.
رفع خطای SMART هارد
اگر با پیغام SMART مواجه شدید این نماینگر این است که هارد دیسک شما به مشکل جدی برخورده است . در این زمان سعی کنید اطلاعات خود را استخراج کنید چنانچه این کار امکان پذیر نبود می توانید از خدمات بازیابی اطلاعات هارد و تعمیر هارد | مرکز هارد ایران کمک بگیرید. ما در کنارتان هستیم به امید اینکه هیچ اطلاعاتی از بین نرود.

Active SMART 2.9.0.716

نرم افزار ساده ، مفید و کاربردی که می توان به وسیله آن تمامی اطلاعات مورد نیاز در مورد هارددیسک های متصل به رایانه را به دست آورد. اطلاعاتی که گاهی بسیار حیاتی خواهد بود. دما ، کارآیی و سلامتی هارددیسک سه بخشی هستند که در نرم افزار مورد آزمایش قرار می گیرند و تنها در صورتی که این سه مورد به درستی عمل کنند نرم افزار چراغ سبز به کاربر نشان خواهد داد.عملکرد نرم افزار Active SMART به گونه ای است که می توان بسیاری از اطلاعات را به صورت لحظه به لحظه و به شکل نمودار تماشا کرد تا در صورت به وجود آمدن مشکلی آن را پیدا کرده و رفع نمود. حجم بسیار مناسب و اطلاعات فوق العاده کاملی که این ابزار به کاربر می دهد دلایل خوبی هستند که تا شما را متقاعد کنند از این ابزار بهره بگیرید.دانلود با لينك مستقيم با حجم 4 مگابايت به همراه کرک در بخش دانلود های سایت مرکز هارد ایران