قیمت بازیابی اطلاعات هارد, سرور, فلش, گوشی و دوربین و...

هزینه ریکاوری و قیمت بازیابی اطلاعات

قیمت بازیابی اطلاعات هارد, سرور, فلش, گوشی و دوربین و...


از آنجا که تکنولوژی هر روز در حال پیشرفت است و افزایش ظرفیت حافظه ها نیز از این قائده مستثنی نیست.مراکزی که اقدام به بازیابی اطلاعات در ایران می کنند, با توجه به نیاز مشتری هر روز در حال گسترش است. یافتن کلینیکی که در حفظ و امنیت اطلاعات مشتری مورد اعتماد باشد و سابقه کار در این زمینه داشته باشد کار سختی است.قیمت بازیابی اطلاعات هارد به عوامل زیادی بستگی دارد. برخی از مراکز هزینه بازیابی اطلاعات هارد را براساس میزان گیگ طرح می نمایند. مشکلات در این نوع نرخ دهی بسیار زیاد است.مراکزی دیگر بر اساس یک نرخ ثابت. دیگران به مشتری نگاه میکنند و میزان نگرانی او برای اطلاعات از دست رفته اش. مرکز هارد ایران اما قیمت بازیابی اطلاعات هارد و دیگر حافظه های اطلاعاتی را بر اساس نوع پروژه و زمان صرف شده طرح مینماید. فرض کنید شما یک هارد 4 ترابایت را برای بازیابی اطلاعات به این مرکز میاوردید. شخصی دیگر یک هارد قدیمی 120 گیگی را می آورد. ممکن است شما برای قیمت بازیابی اطلاعات هارد خود فقط 60 هزارتومان پرداخت نمایید. ولی قیمت بازیابی اطلاعات هارد 120 گیگی به مراتب بیشتر از نرخی باشد که شما برای بازیابی اطلاعات هارد خودتان پرداخت نموده اید. گاهی مشتریان تلفنی اصرار در گرفتن قیمت بازیابی اطلاعات هاردشان را دارند.هر قیمتی که در این موقعیت بگویم صحیح نمیباشد زیرا شرایط هارد باید کامل بررسی شود. البته اینکه یک حداقل قیمت را داریم که بسته به نوع قطعه ( هارد ، فلش مموری ، دوربین دیجیتال ، دوربین مدار بسته و…) از پنجاه هزارتومان آغاز میشود.قیمت بازیابی اطلاعات هاردقیمت بازیابی اطلاعات هارد به عوامل زیادی بستگی دارد مانند:
قیمت بازیابی اطلاعات هارد بستگی دارد به نوع هارد دیسک و برند هاردقیمت بازیابی اطلاعات هارد بستگی دارد به حجم هاردقیمت بازیابی اطلاعات هارد بستگی دارد به نوع خرابی هاردقیمت بازیابی اطلاعات هارد بستگی دارد به زمان صرف شده جهت عملیات بازیابی اطلاعات قیمت بازیابی اطلاعات هارد بستگی دارد به هزینه قطعات مصرف شده جهت ترمیم هارد تا بتوان عملیات بازیابی اطلاعات هارد را ادامه داد. قیمت بازیابی اطلاعات هارد بستگی دارد گاها” به مشاورانی که در طی پروسه استخدام میشوند.و … خیلی عوامل دیگر.
مواردی که در برآورد هزینه باید بررسی شود:

1- تست و بررسی شرایط هارد در زمان ورود – و اعلان اولیه قیمت ریکاوری اطلاعات ( مینیمم و ماکسیمم قیمت ) بصورت کاملا” رایگان مرکز هارد ایران در تمامی موارد سعی می کند به محض حضور مشتری در مرکز بازیابی اطلاعات قطعه او را بررسی نماید. ایرادات قطعه را به مشتری اعلام نماید. باید توجه داشت که همیشه امکان پذیر نیست که تمامی ایرادات در عرض چند دقیقه مشخص شوند. زیرا ممکن است تست های اولیه قادر به شناسایی عمق خرابی نباشد و یا گاها” هارد دیسک در زیر فشار و لود کاری ایراد خود را نمایان نماید.تشخیص سالم بودن هارد : اما سعی ما بر آن است که اگر هارد دیسک واقعا” ایراد خاصی ندارد به مشتری اطلاع سریع بدهیم بلکه دیگر قطعات کامپیوترش خراب باشد که وضعیت به صورتی شده باشد که دیگر قادر به دیدن اطلاعات خود نیست.

خرابی هد ها و یا قطعات داخلی:


گاهی لازم است مشتری در اسرع وقت دریابد که انجام تعمیر و یا بازیابی اطلاعات هارد او کار ساده ای نمیباشد و یا زمان بر است و همچنین نیازمند قطعات و یا هارد مشابه است.

قیمت اولیه بازیابی اطلاعات هارد:


گاهی مشتری به این فکر است که قیمت بازیابی اطلاعات هارد او مثلا” فقط دویست هزار تومان است و اصلا” ارزش اطلاعات او بیش از این نباشد. پس لازم است در بدو ورود او بداند که ممکن است مثلا” قیمت بازیابی اطلاعات هارد ایشان از حداقل 200 هزار تومان شروع شود. شاید بهتر باشد او به دنبال راه ساده تری برای بدست آوردن اطلاعاتش باشد و اصلا” ممکن است با صرف کمی زمان دوباره آنها را خودش بسازد.

دریافت اطلاعات کامل از مشتری:


در تمامی پروژه های بازیابی اطلاعات لازم است که پس از تست اولیه مشتری تمامی دانسته های خود در مورد چگونگی پیدایش خرابی را به تکنسین ما توضیح دهد تا روشی بهتر ، سریع تر و ارزان تر برای بازیابی اطلاعات در نظر گرفته شود.

تشریح مراحل بازیابی اطلاعات و روشن کردن ذهن مشتری:

لازم است که برای مشتری توضیح داده شود که ایراد قطعه ایشان چیست.

تست رایگان در زمان ورود هارد:


شاید مشتری فقط بخواهد بداند که مشکل قطعه چیست. در مرکز هارد ایران بدون دریافت مبلغی برای تست, این توضیحات بصورت کامل داده خواهد شد. تست هارد کاملا” رایگان می باشد.2- شروع پروسه بازیابی اطلاعات تست های دقیق و تشخیص درست مشکل : اعلان نهایی قیمت بازیابی اطلاعات هارد ( توافقی )قیمت بازیابی اطلاعات هاردپس از آنکه مشتری با قیمت اولیه بازیابی اطلاعات موافقت نمود پروژه بازیابی اطلاعات آغاز میشود. هارد دیسک بصورت دقیق و کامل تست و بررسی میشود. در طی مراحل ریکاوری اطلاعات ممکن است چندین حالت مختلف پیش بیاید

ایرادات نرم افزاری:
در کل و بصورت خلاصه باید عرض کنم که در این حالت هیچگونه مشکل سخت افزاری ، سوختگی برد و خرابی برد الکترونیکی، خرابی مکانیکی، اثر ضربه یا خرابی بر اثر افتادن و … وجود ندارد و مشکل تماما” نرم افزاری است، اما همیشه مشکلات نرم افزاری ساده نیستند و گاها” برطرف کردن آن ها سخت تر و حتی غیر ممکن خواهد بود. اما خوشبختانه بسیاری از موارد نرم افزاری قابل حل هستند و جای نگرانی وجود ندارد. مرکز هارد ایران بوسیله تکنیک های برتر، مهندسین کارآزموده و ابزارآلات بروز دنیا قادر است تمامی موارد و مشکلات را حل کند. قیمت بازیابی اطلاعات هارد در این موارد عموما” به زمانی که برای یک پروژه صرف میشود بعلاوه ابزار و تکنیک استفاده شده بستگی دارد مسلم است که قیمت بازیابی اطلاعات با یک نرم افزار 300 دلاری با بازیابی اطلاعات بوسیله یک ابزار 20 هزار دلاری تفاوت دارد همانطور که جابجایی یک بار به وسیله دو نفر با هزینه جابجایی بار بوسیله یک جرثقیل فرق میکند.توصیه ما این است که مشتری یک هارد بک آپ خالی جهت استخراج و ذخیره سازی اطلاعات در حین بازیابی اطلاعات به این مرکز ارسال نماید تا در زمان صرفه جویی شود.

ایرادات سخت افزاری :

گاها” مشکلاتی از قبیل خرابی هد، خرابی سطح پلاتر، خرابی برد ، اسپیندل موتور، ضربه و… در کل هرآنچه که حالت فیزیکی قطعه را تخریب یا تعویض نموده باشد چالشی بزرگ بر سر راه بازیابی اطلاعات هارد است. اما حُسن آن این است که میتوان با تشخیص درست قطعه خراب و تعویض تخصصی آن دوباره هارد دیسک را عملیاتی نمود. با این حال کار ساده ای نیست و نیاز به تجربه و دانش لازم دارد. البته که در این حالت نیاز به قطعه یدکی هم از عوامل تعیین کننده قیمت میباشد. مثلا” برای تعویض هد یک هارد باید هد را از درون یک هارد سالم اهداء کننده برداشت که البته این هارد نیز باید شرایط و مختصات خاص خودش را داشته باشد.

ایرادات و خرابی توامان نرم افزاری و سخت افزاری:


گاهی ممکن است چندین ایراد سخت افزاری و یا نرم افزاری پیش آمده باشد. مثلا” به دلیل نوسانات ولتاژی در زمانی کوتاه اطلاعاتی به اشتباه دوباره نویسی شده و به جداول پارتیشن آسیب وارد شده است ، همچنین متاسفانه هد بر روی پلاتر خوابیده و شکسته است. Raid پریده است و متاسفانه یک یا چند هارد نیز آسیب دیده اند و یا نوسانات ولتاژی برد را خراب کرده و در عین حال یکی یا چند هد خواندن و نوشتن را نیز معیوب ساخته و… کار مرحله به مرحله جلو میرود و هر چند برای مشتری ناخوشایند است اما واقعیتی است که امکان دارد اتفاق بیافتد.

قیمت هارد مشابه :

قیمت بازیابی اطلاعات تعویض هدعملیات جراحی هارد و تعویض هد و یا پلاتر مراحل خاصل انجام میشد که شرح کامل آن را در پست موجود است جراحی هارد دیسک تعویض هد هارد (کلیک کنید ). اما قیمت هارد مشابه ممکن است کمی کمتر از قیمت هارد نو باشد ( به دلیل دست دوم بودن ) و یا ممکن است چندین برابر قیمت نو آن هارد در زمان خودش ( به دلیل نایاب بودن و یا قدیمی بودن هارد ). برای هارد های مشابه دو مشکل زیر گاها” وجود دارد:پیدا کردن هارد مشابه: ممکن است ما و همچنین دیگر همکاران هارد مشابه مورد نیاز مشتری را در آرشیو نداشته باشیم . لازم است از خارج از کشور تهیه شود و یا در داخل به دنبال آن بگردیم که این پروسه زمان بر است.

قیمت هارد مشابه:
گاهی قیمت یک هارد مشابه درست برای جراحی کمتر یا بیش از چند برابر قیمت خود هارد خراب است چرا که ممکن است هاردی نایاب باشد و یا قدیمی و… حتی اگر بخواهید هارد را از خارج از کشور نیز تهیه بفرمایید حداقل هزینه های پست DHL بین صد تا سیصد هزار تومان است.