پسورد هارد - رمز هارد - pc 3000 - اطلاعات هارد دیسک -از بین بردن پسورد

چگونگی برداشتن رمز هارد و بازیابی اطلاعات هارد

چگونه می توان رمز فراموش شده هارد را بازیابی کرد؟

برای بسیاری از ما پیش آمده که پس از رمزگذاری دستگاه و هارد
مربوطه، رمز مورد نیاز را فراموش نماییم. در چنین شرایطی دسترسی به هارد و اطلاعات آن غیرممکن می گردد. در این وضعیت آیا بازیابی اطلاعات و رمز ورود امکان پذیر است؟ باید بدانید که بازیابی اطلاعات همانگونه که از نام آن پیداست فرآیندی است که طی آن کارشناسان این حیطه با استفاده از ابزار تخصصی این کار، اطلاعات و داده های از دست رفته را بازیابی نموده و مجدداً در اختیار کاربر قرار می دهند. فرآیند بازیابی اطلاعات در برخی موارد بسیار ساده و در برخی دیگر بسیار پیچیده و نیازمند حضور متخصصان و استفاده از تجهیزات پیچیده است.
در حال حاضر تنها راه حل ممکن جهت برداشتن رمز دستگاه، استفاده از دستگاه تخصصی و قدرتمند تعمیر هارد و بازیابی اطلاعات یعنی pc3000 است که در غالب مراکز استاندارد و مجاز این حوزه به کار گرفته می شود. در نظر داشته باشید هرگونه دستکاری هارد توسط افراد غیر متخصص ممکن است اطلاعات شما را برای همیشه غیرقابل دسترسی کند. بنابراین جهت دریافت خدمات استاندارد و تخصصی، مراجعه به مرکز هارد ایران ضروری است.
در مواقعی پیش میآید که روی درایو ویندوز و یا لینوکس پسورد گذاشته شده که خوشبختانه با راهکاری که معرفی می کنیم می توانیم یا رمز را بازیابی کنیم و یا کلا پسورد را غیر فعال نماییم .

برداشتن پسورد از سیستم عامل ویندوز


برای اینکار کافیست یک DVD از ویندوز رو در اختیار داشته باشیم ، سیستم را Reset کرده و از طریق بوت CD دستگاه را راه اندازی می کنیم زمانیکه به مرحله اول نصب ویندوز رسیدیم گزینه NEXT را انتخاب کرده
1- سپس کلیدهای F10 + SHIFT را همزمان زده تا وارد پنجره CMD شوید .
2- در این مرحله باید دو فای را در ویندوز جابجا کنیم ، دستور زیر را وارد می کنیم

copy c:\windows\system32\sethc.exe c3- دستور زیر را وارد کنید :
copy c:\windows\system32\cmd.exe c:\windows\system32\sethc.exe

4- سپس سیستم را RESET کنید و اجازه بدهید دستگاه بصورت عادی بالا بیاید
5- هنگامیکه سیستم بالا آمد و صفحه خوش آمدگویی را مشاهده کردید در صفحه کلید دکمه SHIFT را 5 بار پشت سر هم بفشارید تا پنجره Command promp ظاهر گردد

6- اکنون زمان تغییر پسورد ویندوز است پس دستور زیر را تایپ نمایید :
Net User
7- بعد از تایپ این دستور شما User های ویندوزتان را مشاهده می کنید
8- در ادامه شما میتوانید رمز جدید برای User انتخاب شده قرار دهید اگر در زمانی که از شما رمز جدید میخواهد کادر را خالی بگذارید پسورد پاک میشود . نکته دیگر اینکه در زمانی که شما رمز جدید را در کادر رمز و در کادر تکرار رمز وارد میکنید شاید چیزی برای تایپ شدن نشان ندهد اما تایپ میشود و رمز جدید اعمال میشود سپس اینتر را فشار دهید .
* net user nameuser
امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد .