بازیابی هارد با مشکل سیلندر - آموزش بازیابی و تعمیر سیلندر

علت تق تق کردن سیلندر هارد دیسک به همراه فیلم آموزشی تعویض هد
علت تق تق کردن و دلیل صدا دادن هارد دیسک چیست؟
اکثرا علت و مشکل صدا دادن تق تق هارد دیسک مکستور سیگیت
وسترن دیجیتال سامسونگ توشیبا هیتاچی فوجیتسو کوانتوم هد هارد دیسک می باشد .
شایع ترین دلیل خرابی هد هارد دیسک ضربات وارده به هارد دیسک می باشد حتی زمانیکه هارد دیسک خاموش است و برق در آن جریان ندارد ضربه می تواند باعث کرش هد هارد دیسک شود و دیگر شناسایی نشود و بالا نیاید.
خراب شدن یا شکستن هد باعث صدادار شدن هارد دیسک اینترنال یا اکسترنال یا لپ تاپ می شود.

دلایل دیگری که می توانند باعث عدم دیتکت هارد دیسک شوند مواردی مانند برد . فریمور . خرابی پلیت خرابی موتور و … هم میتوانند باعث علت صدا در هارد باشند که می توان با ترمیم یا تعویض قطعه خراب اطلاعات و دیتا را بطور کامل بازیابی نمود .

در بعضی مواقع هد شکسته باعث می شود روی سطح دیسک در ناحیه SA خط عمیق بیافتد
در اینگونه موارد بازیابی اطلاعات غیر ممکن می شود صدا ها در مدلهای مختلف هارد باهم فرق میکند .مثلا صدای هارد مکستور کاملا با صدای هارد وسترن دیجیتال یا سیگیت فرق میکند برای بازیابی و ریکاوری این گونه هاردها پس از عیب یابی دقیق هارد دیسک اکسترنال و یا اینترنال اگر ایراد از ناحیه هد باشد در این مرکز تعویض هد میگردند و به جرات می گویم این شرکت مجهزترین شرکت به ابزار جراحی برای انواع مختلف هارد است .

نکته بسیار مهم اینست که بدون داشتن دانش کافی و مخصوصا عدم دسترسی به تجهیزات مخصوص، هرگز نباید هارد دیسک تان را باز کنید. تعداد مراکز جعلی که ادعای داشتن تجهیزات را دارند کم نیست.اگر اطلاعاتتان حائز اهمیت باشد هرگز ریسک سپردن هارد به این مراکز را قبول نخواهید کرد. روزانه هاردهایی بدست ما میرسد که در محیط معمولی باز شده اند و غبار روی سطح دیسک ها نشسته و بعضاً اثر انگشتان هم روی پلیت هارد مانده و دیگر حتی با صرف هزینه های گزاف هم قابل بازیابی نبوده و نیستند.
هاردها امکان دارد از 1 تا 10 هد داشته باشند. هد هاردهای لپ تاپی یا 2.5 اینچی هم قابل تعویض شدن هستن و محدودیتی برای تعویض هد ها نداریم. شما میتوانید جهت اطلاعات بیشتر با بخش تعمیرات تماس حاصل فرمایید.

فیلم تعویض هد هارد دیسک وسترن دیجیتال