آموزش بازیابی و ریکاوری عکس و فیل و صداهای ضبط شده و اطلاعات گوشی های موبایل اندروید ی و شرکت اپل Iphone و IOS

آموزش برگرداندن اطلاعات گوشی های موبایل اندروید ی و شرکت اپل Iphone و IOS

آموزش بازیابی و ریکاوری اطلاعات موبایل

شاید این سوال برای شما هم به معضلی تبدیل شده باشد! آیا امکان بازیابی اطلاعات حذف شده در آیفونهای اپل و سیستم عامل آی او اس وجود دارد؟ اگر پاسخ مثبت است به چه شیوه میتوان این عمل را انجام داد؟ با مرکز هــــارد ایران همراه باشید.
حذف ناخواسته اطلاعات در بین کاربران امر بسیار شایعی است. این اتفاق ممکن است برای هر فردی رخ دهد. اگر از کاربران گوشی های آیفون شرکت اپل هستید و با این مشکل مواجه شده اید، توصیه میکنیم که حتما این مقاله اختصاصی را مطالعه کنید. احتمالا با انجام روشهایی که در این مقاله به آنها اشاره میکنیم شانسی به منظور بازیابی اطلاعات حذف شده از حافظه آیفونتان خواهید داشت.
همانطور که میدانید آیفونهای اپل قابلیت پشتیبانی از حافظه جانبی یا رم Micro SD را ندارند. بنابراین بازیابی اطلاعات حذف شده تنها با بررسی محتوای حافظه داخلی خود گوشی آیفون امکانپذیر است. تا کنون نرم افزارها و برنامه های جانبی متعددی با هدف بازیابی اطلاعات حذف شده از حافظه آیفونهای اپل طراحی و روانه بازار شده اند، اما به واقع نمیتوان مدعی شد که همه آنها عملکرد صحیحی داشته و به تضمین کامل قادر به بازیابی اطلاعات از دست رفته کاربر خواهند بود. بنابراین در نظر داشته باشید که بازیابی اطلاعات حذف شده آیفونها موضوعی نیست که موفق شدن در آن را به شما تضمین کنیم. شما با روشهایی که در این مقاله معرفی میشوند تنها شانس خود در راستای بازیابی اطلاعات حذف شده آیفونتان را امتحان خواهید کرد و هیچ تضمینی مبنی بر نتیجه گیری قطعی شما از این موارد شرح داده شده وجود ندارد.

اما با وجود اینکه تضمینی مبنی بر کارایی مواردی که در این مقاله شرح داده میشوند وجود ندارد، بهتر است که تمام روشهایی که ما به آنها اشاره میکنیم را در آیفون خود امتحان کنید. تست و بررسی این روشها شاید زمان بسیار کوتاهی را نیازمند باشد و بدون تردید انجام آنها از انجام ندادنشان بهتر است. بنابراین اگر اطلاعاتی را از حافظه آیفون خود حرف کردهاید و قصد بازیابی آن را دارید، شانس خود را با انجام مراحل و موارد زیر طی کنید.بازیابی چه اطلاعاتی در آیفونهای اپل امکانپذیر است؟

بهتر است پاسخ این سوال را به شکل دیگری بدهیم. بازیابی هر نوع اطلاعاتی از قبیل فایلهای ویدئویی، عکسها، پیامکها، لیست مخاطبین، تماسها و … در آیفونهای اپل غیرممکن نیست اما شاید شانس بازیابی برخی از این اطلاعات نسبت به سایر موارد بیشتر باشد. به عنوان مثال دیده شده که اغلب افراد در بازیابی اطلاعاتی همچون لیست مخاطبین دستگاه موفق تر بوده اند و بازیابی موارد همچون ویدئوهای حذف شده ناموفق بوده است. البته شانس بازیابی اطلاعات دستگاه به موارد خاصی هم بستگی دارد. یکی از این موارد سرعت عمل و زمان است. هرچه سریعتر پس از حذف ناخواسته اطلاعات نسبت به بازیابی آنها اقدام کنید، شانس بیشتری در کسب موفقیت خواهید داشت اما در سمت مقابل هرچه دیرتر این عمل را اجرا کرده و در این مدت زمان تأخیر از دستگاه خود استفاده کنید، شانس شما برای بازیابی اطلاعات از دست رفته در آیفونها به مراتب کاهش پیدا میکند.
بنابراین تقریبا بازیابی هر نوع اطلاعات در آیفونهای اپل مقدور خواهد بود اما این عمل همواره با موقعیت قطعی انجام نمیشود. در ادامه قصد داریم که توضیحات بیشتری در رابطه با این موضوع بدهیم. همچنین دقت داشته باشید که برنامه یا نرم افزار بازیابنده اطلاعاتی که از آن استفاده میکنید هم نقش بسیار حائز اهمیتی در افزایش شانس موفقیت شما دارد.

روشی برای بازیابی فایلهای تصویری که در برخی شرایط کاربرد دارد!

ظاهرا در برخی از آیفونها میتوان بلافاصله پس از حذف فایلهای تصویری (عکس و ویدئو) نسبت به بازیابی آنها اقدام کرد. طبق اطلاعات به دست آمده این قابلیت مربوط به سیستم عامل ای او اس 8 و بالاتر میشود. در این روش تنها قادر به بازیابی فایلهای تصویری هستید که نهایتا 30 روز از حذف از آنها گذشته باشد. توصیه میکنیم که پیش از اقدام به منظور استفاده از هر ابزار یا برنامه بازیابنده اطلاعاتی نسبت به بررسی این روش در آیفون خود اقدام کنید. البته همانطور که اشاره کردیم این روش تنها به منظور بازیابی فایلهای تصویری قابل استفاده است. به منظور انجام این عمل مراحل زیر را طی کنید:
ابتدا وارد بخش تصاویر (Photos App) آیفون خود شوید.
حال از نوارابزار بخش پایین، گزینه Albums را انتخاب کنید.
در لیست ارائه شده به دنبال گزینه Recently Deleted باشید آن را انتخاب کنید.
مشاهده خواهید کرد که لیستی از فایلهای تصویری پیش رویتان قرار میگیرد که به تازگی آنها را از حافظه آیفونتان حذف کرده اید.
هر کدام از تصاویری که قصد بازیابی آنها را دارید انتخاب کرده و سپس با لمس گزینه Recover آنها را به آلبوم تصاویر خود بازگردانید. دقت داشته باشید که با انتخاب گزینه Delete در این بخش، فایل یا فایلهای تصویری مورد نظر برای همیشه از حافظه آیفونتان حذف میشود.
اما همانطور که اشاره کردیم استفاده از این ویژگی تنها به منظور بازیابی فایلهای تصویری یعنی عکسها و ویدئوهای حذف شده از حافظه آیفونها کاربرد دارد. همچنین وجود این قابلیت به شرایط خاصی وابسته است و این احتمال وجود دارد که دستگاه شما از آن پشتیبانی به عمل نیاورد. اگر بنا به هر دلیلی نتوانستید از قابلیت فوق استفاده کنید، وقت آن رسیده که از نرم افزار یا برنامه های کمکی به منظور بازیابی اطلاعات حذف شده از حافظه آیفونتان وارد عمل شوید.

از چه برنامه هایی به منظور بازیابی اطلاعات حذف شده آیفون خود استفاده کنیم؟

هم اکنون برنامه ها و نرم افزارهای متعددی به منظور بازیابی اطلاعات حذف شده از حافظه آیفونها ارائه شده است. طبق بررسیهایی که ما انجام دادیم، برنامه FonePaw iPhone Data Recovery یکی از قدرتمندترین این نوع برنامه هاست. البته با این وجود همچنان صحت عملکرد این برنامه را به شما تضمین نمیکنیم و به هیچ وجه مدعی نمیشویم که با استفاده از برنامه نامبرده شده قطعا در بازیابی اطلاعات حذف شده از آیفونتان موفق خواهید شد.


برنامه FonePaw iPhone Data Recovery هم مانند اغلب برنامه هایی که با هدف مشابه برای آیفونهای اپل طراحی شده اند به سه شیوه مختلف امکان بازیابی اطلاعات از دست رفته کاربر را فراهم میکند. استفاده از سرویس ذخیره سازی ابری iCloud، استفاده از ابزار iTunes و استفاده مستقیم از حافظه داخلی آیفون سه روش عملکردی هستند که در برنامه یا نرم افزار FonePaw iPhone Data Recovery ارائه شده و شما میتوانید بنا به شرایط خود از آنها استفاده کنید. اگر از سرویس iCloud یا ابزار iTunes به منظور بکآپگیری از محتوای آیفونتان استفاده میکردید بدون تردید با استفاده از دو گزینه مرتبط با این دو موضوع قادر خواهید که اطلاعات از دست رفته خود را بازیابی نمایید. اما اگر از این دو قابلیت استفاده نمیکنید، تنها گزینه موجود استفاده از قابلیت اسکن حافظه داخلی آیفون توسط برنامه FonePaw iPhone Data Recovery است. در ادامه نحوه استفاده از هر سه روش نامبرده شده را خدمت شما عزیزان شرح میدهیم.

در قدم اول قصد داریم که بازیابی اطلاعات حذف شده در آیفونها از طریق سرویس iCloud را به شما عزیزان آموزش دهیم. بدین منظور پس از دانلود نصب برنامه FonePaw iPhone Data Recovery از منوی سمت چپ گزینه Recover From iCloud Backup File را انتخاب کنید. این گزینه با نماد ابر نمایش داده شده است.


حال باید مشخصات اپل آیدی (Apple ID) و رمز عبورتان را وارد کنید. با انجام این عمل لیستی از فایلهای بکآپ موجود در سرویس ذخیرهسازی ابری iCloud نمایان میشوند.

با انتخاب گزینه Download نسبت به دانلود هر یک از این فایلها وارد عمل شوید.

پس از اتمام دانلود فایل بکآپ، دکمه آبی رنگی که قبلا با عنوان Download نمایش داده شده بود تغییر عنوان داده و به گزینه Extract تبدیل میشود.


در منوی سمت چپ لیست اطلاعات بازیابی شده دستگاه نمایان میشود. این اطلاعات طبقه بندی شده هستند. به عنوان مثال طبقه Photos Library مربوط به کتابخانه عکسهای شماست. بخش Call History تاریخچه تماسهای دستگاه را شامل میشود و …. هر کدام از این موارد که قصد بازیابی آنها را دارید انتخاب نموده و نهایتا با کلیک بر روی گزینه Recover نسبت به بازیابی آنها اقدام کنید.
اما اگر از سرویس iCloud استفاده نمیکنید و قابلیتهای iTunes را به آن ترجیح میدهیم هم نگران نباشید.


ابتدا از بخش سمت چپ برنامه FonePaw iPhone Data Recovery گزینه دوم که مربوط به سرویس iTunes است را انتخاب نمایید. این گزینه با یک دایره حاوی چنگ موسیقی همراه است. سپس در لیست بکآپهای ارائه شده، فایل بکآپ مورد نظرتان را انتخاب کنید و بر روی گزینه Start Scan کلیک نمایید.

اجازه دهید تا برنامه FonePaw iPhone Data Recovery اسکن مورد نیاز را انجام دهد. پس از اتمام اسکن، تصویری شبیه به تصویر فوق پیش رویتان قرار میگیرد که تمام اطلاعات موجود در فایل بکآپ انتخابی را نمایش میدهد.

هر یک از مواردی که قصد بازیابی آنها را دارید انتخاب نمایید. در این بخش هم اطلاعات دستگاه در طبقه بندیهای مختلفی نمایش داده شده اند. پس از انتخاب فایلهای مورد نظرتان بر روی گزینه Recover کلیک کنید تا اطلاعات مد نظر در آیفون بازیابی شوند.
اما اگر از سرویس iCloud و iTunes استفاده نمیکنید چه راه حلی پیش رویتان قرار دارد؟ در این شرایط باید آخرین شانس موجود را با استفاده از بررسی حافظه خود آیفون از طریق برنامه FonePaw iPhone Data Recovery امتحان کنید. بدین منظور باید آیفون خود را با استفاده از کابل USB به کامپیوتر یا لپتاپی که برنامه FonePaw iPhone Data Recovery در آن اجرا شده متصل کند.

این بار در منوی سمت چپ، گزینه اول را انتخاب نمایید که با عنوان Recover From iOS Device مشخص شده است. پس از انجام این مراحل بر روی آیکون با عنوان Start Scan کلیک کنید.

منتظر بمانید تا مراحل اسکن برنامه FonePaw iPhone Data Recovery تمام شود. پس از اتمام اسکن حافظه دستگاه، اطلاعاتی نمایان میشود که مانند مراحل قبلی در طبقه بندیهای مختلفی قرار دارند. به هر یک از طبقات و دسته های مورد نظر وارد شوید و فایلهایی که قصد بازیابی آنها را دارید انتخاب نمایید.

نهایتا پس از انتخاب تمام فایلهای با قابلیت بازیافت، گزینه Recover را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا فرآیند ریکاوری یا بازیابی اطلاعات حذف شده از حافظه آیفونتان به پایان برسد. در محیط برنامه FonePaw iPhone Data Recovery قابلیتهای جالبی ارائه شده که به مرور و با استفاده از آن بیشتر با این قابلیتها آشنا خواهید شد. ما در این مقاله سعی داشتیم که به طور خلاصه و کاربردی تنها شیوه عملکرد برنامه FonePaw iPhone Data Recovery را برای شما شرح دهیم. مجددا اشاره میکنیم که این مطالب به هیچ وجه مدعی نمیشود که روشهای نامبرده شده به طور قطع منجر به کسب موفقیت در بازیابی اطلاعات حذف شده از حافظه آیفونتان میشوند.

آموزش بازیابی اطلاعات گوشی های اندرویدی

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که به طور ناخواسته و ناگهان اطلاعاتی را از حافظه دستگاه اندرویدی خود حذف کنید. در این شرایط ممکن است با استفاده از برنامهای با نام EaseUS MobiSaver بتوانید به بازیابی اطلاعات پاک شده در دستگاه اندرویدی خود بپردازید. با موبایل کمک همراه باشید.
بازیابی اطلاعات پاک شده در دستگاههای اندرویدی به یک معضل اساسی تبدیل شده که بسیاری از کاربران با آن دست و پنجه نرم کردهاند. ممکن است در حین استفاده از دستگاه به طور ناخودآگاه فایلهایی را از حافظه آن پاک یا حذف کنید که فایلهای مهمی بوده و به هیچ وجه تمایلی نسبت به حذف یا پاک شدن آنها نداشتهاید. در پارهای از موارد دیده شده که کاربر بنا به ناآگاهی پوشهای از حافظه داخلی دستگاه خود را حذف میکند و بدین سبب بخشی از اطلاعات حیاتی و مورد نیازش را از دست میدهد. اطلاعاتی که به طور ناخودآگاه از حافظه دستگاه حذف میشوند میتوانند فرمتهای مختلفی داشته باشند. به عنوان مثال ممکن است شما بخشی از عکسها یا ویدئوهای دستگاهتان را ناخواسته پاک کرده باشید و یا فایلهای متنی یا لیست مخاطبین و … آن را حذف کرده باشید. اما اگر این اتفاق برایتان افتاد نگران نباشید چرا که مجموعه و نرم افزاری با نام EaseUS MobiSaver for Android به احتمال زیاد میتواند مشکل موجود را حل کرده و در بازیابی اطلاعات پاک شده دستگاه اندرویدیتان موثر واقع شود.

اطلاعاتی در مورد ابزار EaseUS MobiSaver for Android


ابزار EaseUS MobiSaver for Android یک نرم افزاری اختصاصی است که توسط شرکت شناخته شده EaseUS با هدف بازیابی اطلاعات پاک شده از دستگاههای اندرویدی طراحی و روانه بازار شده است. کمپانی EaseUS سالهاست که در زمینه طراحی و تولید ابزارهای ریکاوری یا بازیابی اطلاعات فعالیت میکند و نرم افزار EaseUS MobiSaver for Android ابزار اختصاصی این کمپانی چینی برای بازیابی اطلاعات پاک شده در محصولات اندرویدی است. برنامه یا نرم افزار نامبرده شده قادر است تا فایلها و اطلاعات حذف شدهای از قبیل پیامکهای متنی، لیست مخاطبین، عکسها، ویدئوها، موزیک، و اسناد کاربر را بازیابی کند. تیم موبایل کمک عملکرد نرم افزار EaseUS MobiSaver for Android را یر روی گوشی هوشمندی از سری محصولات برند لیگو بررسی کرد و نهایتا دریافت که این ابزار در گوشی مورد نظر کارایی داشته و قادر به بازیابی اطلاعات پاک شده از دستگاه است. با این وجود تضمین 100 درصدی نسبت به عملکرد آن وجود ندارد، اما مطمئن باشید که آزمایش شانس خود به منظور بازیابی اطلاعات پاک شده از طریق این برنامه در شرایطی که چیزی برای از دست دادن نداشته باشید اقدامی هوشمندانه خواهد بود.
نرم افزار EaseUS MobiSaver for Android به طور رایگان عرضه نشده اما به منظور استفاده از نسخه آزمایشی و محدود آن نیازی به پرداخت هزینه خاصی وجود ندارد. به منظور مراجعه به صفحه دانلود این برنامه میتوانید از لینک زیر استفاده کنید:
ورود به صفحه دانلود برنامه EaseUS MobiSaver for Andoid:

Mobisaver Android User Guide

نحوه بازیابی اطلاعات پاک شده گوشیهای اندرویدی با استفاده از برنامه EaseUS MobiSaver for Android
اما بازیابی اطلاعات پاک شده در دستگاههای اندرویدی با استفاده از برنامه EaseUS MobiSaver for Android چگونه انجام میشود؟ به طور کلی استفاده از این ابزار بسیار ساده است. شما به راحتی میتوانید از این برنامه استفاده کرده و شانس خود به منظور بازیابی اطلاعات پاک شده دستگاههای اندرویدیتان را محک بزنید. برای انجام این امر کافیست که مراحل زیر را طی کنید.

پس از دانلود و نصب برنامه EaseUS MobiSaver for Android بر روی کامپیوتر یا لپتاپ خود آن را اجرا کنید. سپس با استفاده از یک کابل USB دستگاه اندرویدیتان را به کامپیوتر یا لپتاپ متصل نمایید و گزینه Start را انتخاب کنید. منتظر بمانید تا برنامه EaseUS MobiSaver for Android گوشی یا تبلت اندرویدیتان را شناسایی کند. البته توجه داشته باشید که قبل از شروع عملیات باید گزینه USB Debugging را فعال کنید. برای آموزش فعال سازی گزینه USB Debugging به مطلب زیر مراجعه نمایید. همچنین گوشی اندرویدی شما برای بازیابی اطلاعات، باید دسترسی روت باشد.