بازیابی اطلاعات فلش مموری دارای ویروس نابود کننده پوشه ها و فایل ها

چگونه ویروس مخفی کننده پوشه‌ها در فلش مموری را از بین ببریم؟

چگونه ویروس مخفی کننده پوشه ها در فلش مموری را از بین ببریم؟

مشکل مخفی شدن فایلها و پوشه ها در فلش مموری یکی از رایجترین مشکلات کسانی است که فایلهاشان را با فلش این طرف و آن طرف میبرند و فلششان را به کامپیوترها و لپتاپهای مختلف وصل میکنند. این مشکل را ویروس خاصی به وجود میآید و اگر کامپیوترتان این ویروس را بگیرد و آنتیویروستان به روز نباشد، ویروستان به سرعت و از طریق هر فلشی که به کامپیوتر وصل میکنید، تکثیر میشود! این ویروس فایلها و پوشه ها را مخفی میکند و حتی اگر آنتیویروستان را به روز کنید و اصل ویروس را از بین ببرید، همچنان فایلها و پوشه ها مخفی میمانند. امشب میخواهیم ببینیم چطور میشود فایلها و پوشههایی را که این ویروس مخفی کرده، دوباره به حالت عادی برگرداند.


حذف ویروس مخفی کننده پوشه ها و فایلها و ریکاوری اطلاعات:

اگر روزی فلشتان را باز کردید و دیدید داخل آن چیزی نیست، وحشت نکنید. احتمالا ویروس گرفته و ویروسی که این کار را میکند، خوشبختانه فایلها را پاک نمیکند و فقط آنها را مخفی میکند. برای اطمینان از اینکه فایلها پاک نشده اند، میتوانید فضای اشغال شده روی فلش را بررسی کنید. اگر فلشتان همچنان پُر بود، فایلهای ارزشمندتان همچنان روی فلش قرار دارد. پس بیایید ببینیم چگونه میتوانیم فایلها را به حالت اول برگردانیم.


گام اول: قبل از هر چیز آنتیویروستان را به روز و کامپیوترتان را اسکن کنید.


گام دوم: کلید ویندوز را نگه دارید و دکمه ی r را فشار بدهید تا پنجرهی Run در گوشه ی پایین و سمت چپ صفحه باز شود. در پنجرهی Run فرمان cmd را تایپ کنید و سپس کلید اینتر را فشار دهید تا پنجره ی فرمان ویندوز یا همان Command Prompt باز شود.


گام سوم: My Computer را باز کنید و نام درایو مورد نظرتان را ببینید. مثلاً اگر درایو فلشتان در مای کامپیوتر F است، در پنجره ی فرمان ویندوز تایپ کنید F: و کلید اینتر را فشار بدهید تا پنجره ی فرمان وارد درایو F (یا هر چیز دیگری که مربوط به فلشتان است) شود.


گام چهارم: دستور زیر را وارد کنید و کلید اینتر را فشار بدهید:
attrib -r -a -s -h *.*/s/d


این دستور تمام بلاهایی را که ویروس سر فایلها و پوشه هاتان آورده، از بین میبرد. در واقع این ویروس ویژگیهای فایلها و فولدرها را طوری دستکاری میکند که نتوانید آنها را ببینید. این فرمان ویژگیهای فایلها و فولدرها را به حالت اول برمیگرداند.