بازیابی اطلاعات فلش مموری دارای ویروس نابود کننده پوشه ها و فایل ها

چگونه ویروس مخفی کننده پوشه‌ها در فلش مموری را از بین ببریم؟

چگونه ویروس مخفی کننده پوشه ها در فلش مموری را از بین ببریم؟

مشکل مخفی شدن فایلها و پوشهها در فلش مموری یکی از رایجترین مشکلات کسانی است که فایلهاشان را با فلش این طرف و آن طرف میبرند و فلششان را به کامپیوترها و لپتاپهای مختلف وصل میکنند. این مشکل را ویروس خاصی به وجود میآید و اگر کامپیوترتان این ویروس را بگیرد و آنتیویروستان بهروز نباشد، ویروستان به سرعت و از طریق هر فلشی که به کامپیوتر وصل میکنید، تکثیر میشود! این ویروس فایلها و پوشهها را مخفی میکند و حتی اگر آنتیویروستان را به روز کنید و اصل ویروس را از بین ببرید، همچنان فایلها و پوشهها مخفی میمانند. امشب میخواهیم ببینیم چطور میشود فایلها و پوشههایی را که این ویروس مخفی کرده، دوباره به حالت عادی برگرداند.


حذف ویروس مخفی کننده پوشهها و فایلها و ریکاوری اطلاعات:

اگر روزی فلشتان را باز کردید و دیدید داخل آن چیزی نیست، وحشت نکنید. احتمالا ویروس گرفتهاید و ویروسی که این کار را میکند، خوشبختانه فایلها را پاک نمیکند و فقط آنها را مخفی میکند. برای اطمینان از اینکه فایلها پاک نشدهاند، میتوانید فضای اشغالشده روی فلش را بررسی کنید. اگر فلشتان همچنان پُر بود، فایلهای ارزشمندتان همچنان روی فلش قرار دارد. پس بیایید ببینیم چگونه میتوانیم فایلها را به حالت اول برگردانیم.


گام اول: قبل از هر چیز آنتیویروستان را بهروز و کامپیوترتان را اسکن کنید.


گام دوم: کلید ویندوز را نگه دارید و دکمهی r را فشار بدهید تا پنجرهی Run در گوشهی پایین و سمت چپ صفحه باز شود. در پنجرهی Run فرمان cmd را تایپ کنید و سپس کلید اینتر را فشار دهید تا پنجرهی فرمان ویندوز یا همان Command Prompt باز شود.


گام سوم: My Computer را باز کنید و نام درایو مورد نظرتان را ببینید. مثلاً اگر درایو فلشتان در مای کامپیوتر F است، در پنجرهی فرمان ویندوز تایپ کنید F: و کلید اینتر را فشار بدهید تا پنجرهی فرمان وارد درایو F (یا هر چیز دیگری که مربوط به فلشتان است) شود.


گام چهارم: دستور زیر را وارد کنید و کلید اینتر را فشار بدهید:
attrib -r -a -s -h *.*/s/d


این دستور تمام بلاهایی را که ویروس سر فایلها و پوشههاتان آورده، از بین میبرد. در واقع این ویروس ویژگیهای فایلها و فولدرها را طوری دستکاری میکند که نتوانید آنها را ببینید. این فرمان ویژگیهای فایلها و فولدرها را به حالت اول برمیگرداند.