بازیابی اطلاعات سرور HP

تصویر بازیابی اطلاعات سرور HP
با مرکز هارد ایران،اطلاعات خود را (تضمینی) بازیابید.

خدمات ریکاوری و بازیابی اطلاعات سرور HP

درباره ما تماس با ما

اطلاعات مهم شما و بازیابی اطلاعات سرور hp

سرورهای اچ پی معمولاً اطلاعاتی که در خود ذخیره میکنند که بسیار حیاتی و محوری هستند و روزانه عملیات های سازمانی یا شرکتی مهمی را برعهده دارند. اطلاعات‌ RAID و سرورها اغلب آنقدر پر اهمیت هستند که عدم دسترسی به آنها میتواند روزانه باعث ضرر های مالی و سازمانی بسیاری شود.

بنابراین شرکت‌هایی که سرورهای HP و سیستم‌های RAID خراب دارند، اغلب می‌خواهند اطلاعات‌هایشان در سریع‌ترین زمان ممکن بازیابی اطلاعات سرور HP شوند. خدمات بازیابی مرکز هارد ایران برای همه سرورهای  HP Proliant، از جمله مدل‌های فعلی و قدیمی با استفاده از بروزترین تجهیزات بازیابی اطلاعات سرور HP انجام می‌شود.

انواع سرورهای HP که به نام ProLiant شناخته می شوند شامل مدل های زیر میباشند:

 • خانواده HP Proliant DL – سرورهای رکمونت:

 نسل ۸: DL360e, DL380e, DL360p, DL380p, DL560, DL580

 نسل نهم: DL60، DL80، DL120، DL160، DL180، DL360، DL380، DL560، DL580

 • خانواده HP Proliant ML – سرورهای ایستاده یا Tower:

نسل ۸: ML10، ML310e، ML350e، ML350p

نسل نهم: ML10 ML110، ML150، ML350

 • و خانواده HP Proliant MicroServer
خدمات تخصصی بازیابی اطلاعات انواع سرور
تصویر بازیابی اطلاعات سرور HP

خطاهای رایج در سرور ها و RAID های HP عبارتند از:

 • خرابی یک یا چند هارد دیسک در آرایه های RAID
 • حذف تصادفی فایل و پوشه
 • وجود یک هارد دیسک با صدای عجیب یا کلیک
 • خرابی هد یک یا چند هارد
 • خراب شدن پیکربندی RAID
 • آلوده شدن سیستم به ویروس یا بدافزار
 • بازیابی اطلاعات سرور HP بدلیل نقص نرم افزاری
 • خرابی سرور با صفحه آبی یا صفحه مرگ
 • بازیابی اطلاعات سرور HP بدلیل آسیب فیزیکی
ریکاوری اطلاعات NAS Storage

بازیابی اطلاعات سرور HP
و آرایه های سرور آسیب دیده (HP)

بازیابی اطلاعات از RAID و آرایه های سرور آسیب دیده (HP) یک فرآیند تخصصی است که باید به درستی تکمیل شود، در غیر این صورت ممکن است اطلاعات برای همیشه از بین بروند. نکته مهم این است که ارزش اطلاعات های سرور HP آسیب دیده RAID خود را به دقت بررسی کنید.

اگر اطلاعات از دست رفته مهم و حیاتی هستند، لازم است که از یک شرکت تخصصی بازیابی اطلاعات سرور HP برای تعمیر مشکل سرور خود و بازیابی اطلاعات سرور HP آن استفاده کنید. بازیابی اطلاعات سرور HP کاملا با بازیابی اطلاعات از هارد دیسک اکسترنال یا اینترنال متفاوت میباشد.

اطلاعات ذخیره شده در یک سرور در تمام هاردهایی که مجموعه RAID را تشکیل می دهند پخش می شود . برای مثال اگر 8 هارد در سرور اچ پی شما وجود داشته باشد ، یک فایل در تمام درایوها پخش می شود و فقط در یک درایو ذخیره نمی شود. بنابراین ضروری است که فرآیند بازیابی اطلاعات به درستی و توسط افراد متخصصی که در بازیابی اطلاعات از سیستم های خراب HP تجربه دارند، انجام شود.

بازیابی اطلاعات VMWare

انواع خرابی ها در hp RAID

01.

از دست دادن اطلاعات به دلیل خرابی کنترلر رید

از آنجایی که RAID Controller به کنترل همه اطلاعات‌ روی آرایه دیسک‌ها کمک می‌کند، یک کنترل‌کننده خراب RAID ممکن است منجر به شرایط زیر شود:

 • هنگامی که یک کنترلر RAID در حال از کار افتادن است، ممکن است اطلاعات را اشتباه بروی دیسک های RAID بنویسد
 • در صورت خرابی کنترلر، دسترسی به اطلاعات بین میرود
 • خرابی کنترلر RAID ممکن است منجر به خرابی چند دیسک شود و باعث از دست رفتن اطلاعات شود.

02.

از دست دادن اطلاعات به دلیل خرابی هارد دیسک های RAID

 • هنگامی که یک دیسک در RAID از کار می افتد، اطلاعات ذخیره شده در آن دیسک خراب از بین می رود. اگر آرایه حتی پس از خرابی دیسک(ها) فعال و در حال کار باشد، به دلیل خطای RAID، اطلاعات قابل مشاهده نخواهد بود.

سرورهای HP ProLiant از پیکربندی‌های RAID 0، RAID 1، RAID 1+0، RAID 5، RAID 5+0، RAID 6 و RAID 6+0 پشتیبانی کرده که هرکدام سطوح متفاوتی از تحمل خطا را ارائه می‌کنند.

03.

تحمل خطا یا عدم تأخير در ارائه سرويس و قدرت تحمل در هنگام بروز مشكل در آرایه های مختلف سرور HP:

: RAID 0 – یک RAID پیکربندی شده با چیدمان RAID 0 به حداقل دو دیسک نیاز دارد و هیچ گونه تحمل خطا را ارائه نمی دهد. از این رو، خرابی حتی یک هارد در یک آرایه RAID 0 منجر به خطای آرایه و از دست رفتن اطلاعات می شود.

تصویر بازیابی اطلاعات سرور HP

تحمل خطا یا عدم تأخير در ارائه سرويس و قدرت تحمل در هنگام بروز مشكل در آرایه های مختلف و بازیابی اطلاعات سرور HP:

یک RAID پیکربندی شده با چیدمان RAID 0 به حداقل دو دیسک نیاز دارد و هیچ گونه تحمل خطا را ارائه نمی دهد. از این رو، خرابی حتی یک هارد در یک آرایه RAID 0 منجر به خطای آرایه و از دست رفتن اطلاعات می شود.

این چیدمان از روش mirroring برای ذخیره سازی اطلاعات ها استفاده می کند و حداقل به دو دیسک نیاز دارد. اگر یکی از دیسک ها خراب شود، می توان اطلاعات را از دیسک دیگر بازیابی کرد.

این پیکربندی RAID تو در تو، ترکیبی از پیکربندی های RAID 1 و RAID 0 است. حداقل چهار دیسک برای این پیکربندی مورد نیاز است، و می‌تواند در برابر خرابی دو دیسک مقاومت کند.

از روش ذخیره‌سازی اطلاعات‌های striping و parity برای ذخیره اطلاعات‌ها روی دیسک‌ها استفاده می‌کند. حداقل سه دیسک برای این پیکربندی مورد نیاز است. این چیدمان تحمل خطای یک هارد را در آرایه ای از سه هارد فراهم می کند و در صورت خرابی یک دیسک، سرور اطلاعات دیسک های باقیمانده آرایه RAID 5 را در حال اجرا نگه می دارد تا سیستم به عملیات خود ادامه دهد.

این یک پیکربندی RAID تو در تو است که ترکیبی از چیدمان های RAID 5 و RAID 0 میباشد. حداقل دو چیدمان RAID 5 برای پیاده سازی پیکربندی RAID 50 مورد نیاز است. یعنی حداقل تعداد دیسک های مورد نیاز برای این پیکربندی شش عدد است. این آرایه امکان تحمل خطا تا دو دیسک (1 دیسک از هر مجموعه) را در یک آرایه RAID 50 از شش دیسک را فراهم می کند.

مانند RAID 5اطلاعات را با روش striping و parity ذخیره میکند. اما حداقل چهار دیسک برای پیکربندی RAID 6 مورد نیاز است که می‌تواند در برابر خرابی حداکثر دو دیسک از چهار دیسک مقاومت کند.

این یک پیکربندی RAID تو در تو است که از RAID ۶ و RAID ۰ ترکیب میشود. دو یا چند مجموعه از پیکربندی RAID ۶ برای پیکربندی RAID ۶۰ مورد نیاز است. این بدان معناست که این پیکربندی به حداقل هشت هارد نیاز دارد و می‌تواند در برابر خرابی حداکثر چهار هارد (۲ تا از هر مجموعه RAID ۶) در آرایه‌ای از هشت دیسک مقاومت کند.

بنابراین، در تمام چیدمان های RAID به جز RAID 0 شما این فرصت را دارید که قبل از خرابی باقی هاردهای موجود در آرایه، درایو خراب را جایگزین کنید و از خرابی کلیه آرایه RAID جلوگیری کنید.

خرابی کنترلر یا هارد های RAID

اگر به دلیل خرابی کنترلر یا هارد های RAID، اطلاعات خود را از دست اطلاعات اید، مهمترین قدم حفظ امنیت اطلاعات است زیرا تلاش برای دسترسی مجدد به اطلاعات مانند جا به جایی هارد ها یا چیدمان دوباره آرایه RAID بدون دانش تخصصی مرتبط با سرور میتواند اطلاعات مهم را برای همیشه نابود و فرآیند بازیابی اطلاعات سرور HP را غیر ممکن کند.

بنابراین، مطمئن ترین راه برای بازیابی اطلاعات سرور HP ، کمک گرفتن از یک مرکز بازیابی اطلاعات حرفه‌ای مجهز به مدرن ترین ابزارها و تجهیزات لازم جهت بازیابی اطلاعات سرور HP میباشد. متخصصان مرکز هارد ایران قبل از انجام فرآیند بازیابی اطلاعات سرور HP ، ابتدا درایوی را که ممکن است به دلیل خرابی کنترلر از کار افتاده باشد، بررسی می کنند.

از آنجایی که دیسک‌های اصلی سرور HP شما روی دیسک‌های جدیدی کلون می‌شوند، و RAID از دیسک شبیه‌سازی شده بازسازی می‌شود، خطر از بین رفتن اطلاعات شما کاملا از بین میرود. بنابراین بدون خطر از دست دادن دائمی اطلاعات ،مرکز هارد ایران اطلاعات حیاتی شما را با حفظ محرمانگی اطلاعات ، کمترین هزینه و در سریع ترین زمان ممکن به شما بازمیگرداند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *