[vc_row full_width=”true” brs_row_responsive_spacing=””][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar title=”مطالب مرتبط” sidebar_id=”main”][/vc_column][vc_column width=”3/4″][vc_column_text]

vmware

ریکاوری VMware

وقتی اطلاعات ماشین های مجازی خود را گم می کنید، یا خود VM ها خراب یا غیرقابل دسترسی می شوند
(یا فقط از بین می روند) و ابزارهای بازیابی و پشتیبانی داده های خود VMWare نمی توانند کمک کنند ، کارشناسان مرکز هارد ایران، می توانند اطلاعات VMWare شما را احیاء و بازیابی کنند.

 

کارشناسان ما با چندین سال سابقه بازگردانی اطلاعات, با پیچیدگی های ماشین های مجازی آشنایی کامل دارند. دانش فنی در زمینه Hypervisors ESXi و سایر ماشین های مجازی VMWare را دارند.

 

مرکز هارد ایران, بیش از دو دهه خدمات بازیابی اطلاعات حرفه ای و مقرون به صرفه را به سازمانها و ارگانها و شرکت های خصوصی و دولتی ارائه داده است. شما می توانید در بخش مشتریان ما سوابق کاری مان را بررسی بفرمایید.


فرایند آنالیز و بررسی شرایط سرور Down شده

سرور Down شده

فرایند آنالیز و بررسی شرایط سرور Down شده, هیچ هزینه ای برای شما ندارد و همچنین اعلام هزینه بازیابی اطلاعات سرور بصورت رایگان انجام خواهد شد.

در صورتیکه با خرابی هارد های سرور و Fail  شدن و مواجهه با هارد هایی که چراغشان زرد و یا قرمز شده است مواجه شدید، به هیچ عنوان اقدام به تعویض هارد خراب با هارد نو و یا سالم نکنید.
زیرا این اقدام شما باعثRebuild  شدن سرور شده و اطلاعات ماشین مجازی و VMWare سرور شما ممکن است برای همیشه از دست برود.

کلینیک هارد ایران،

مجهز به کلین روم ISO-5 Class 100 می باشد و می تواند اقدام به جراحی و یا تعمیر هارد های Fail شده و خراب سرور نماید و با ریسک کمتری, اطلاعات را بازیابی نماید.

معمولا شرکت های پشتیبانی و گارانتی سرور, با شیوه بازیابی اطلاعات سرور آشنایی زیادی ندارند و تخصصشان رفع ایراد و راه اندازی Server  می باشد
و زمانیکه سرور شما با مشکل مواجه می شوند با Rebuild کردن سرور را بالا می آورند و اینجاست که دیگر دسترسی شما به اطلاعات از بین می رود.
پس به هیچ عنوان ریسک نکنید و هارد های سرور را به یک مرکز معتبر بازیابی اطلاعات ارسال بفرمایید.


Restore شدن اطلاعات سرور

مشکل دیگری که برای بسیاری از مشتریان ما پیش آمده، Restore شدن اطلاعات سرور به چند ماه قبل است. ابتدا سرور Fail شده و بعد از دستکاری های غیر کارشناسی, اطلاعات به چند ماه قبل برگشته است. این کار نیز باعث می شود که بازیابی اطلاعات با مشکلات بزرگی روبرو شود. پس اکیداً توصیه می کنیم تا از صحت بکاپ های تهیه شده مطمئن نشده اید اقدام به Restore اطلاعات سرور نکنید. شما می توانید ترجیحا یک VM روی دستگاه دیگری بسازید و ابتدا بکاپ هایتان روی آن تست کنید. هرگونه تغییر و جابجایی هارد های سرور, می تواند باعث از دست رفتن همیشگی اطلاعات شما شود.

Snapshot ها نیز بسیار مفید هستند. زمانیکه از بازگردانی اطلاعات سرور ناامید شوید. ما در زمینه بازیابی اسنپ شات ها تجربیات گرانبهایی داریم.

برای کارشناسان ما نوع Raid  و تعداد هارد های سرور و یا نوع سیستم عامل (لینوکس, یونیکس, ویندوز, اوبونتو و … ) تفاوتی نمی کند و در صورت عدم دستکاری و عدم جابجایی هارد ها, می توانیم اطلاعات سرور و یا VM را بازیابی نماییم.

 

vmware desktop

چگونه اطلاعات سرور مجازی را از دست می دهید و یا اطلاعات ناپدید می شوند؟

یک هارد دیسک مجازی دارای چندین مزیت نسبت به هارد دیسک فیزیکی است.
نه دیسک و پلاتری وجود دارد که خراشیده و سائیده شود و نه هیچ هد ی که بخواهد دچار خرابی و کرش شود.


از دست دادن اطلاعات به دلیل مشکلات سخت افزاری

متأسفانه سرنوشت یک ماشین مجازی به سرور میزبانش وابسته است. وقتی یک هارد دیسک خراب می شود ، ماشین مجازی با مشکل مواجه می شود.
خراشیدگی و یا بدسکتور شدید نیز باعث آسیب رسیدن به ماشین مجازی خواهد شد. حتی سرورهای  RAID  بسیار جان سخت نیز می توانند به دلیل خرابی هارد خراب شوند .


از دست دادن اطلاعات به دلیل خرابی نرم افزاری 

در حالی که یک ماشین مجازی هیچ یک از اجزای سخت افزاری را ندارد که بتواند از کار بیفتد ، سلامت آن با سلامت جسمی میزبان خود گره خورده است.
نقاط ضعف یک هارد فیزیکی و یک ماشین مجازی مشترک هستند،
با این حال ، منطقی است. یعنی آنها با سیستم منطقی که رایانه های ما از آنها استفاده می کنند برای ترتیب و سازماندهی اطلاعات این هارد ها ارتباط دارند.

به عنوان مثال ، کشیدن یک پرونده به سطل آشغال و خالی کردن آن،یا دوباره Rebuild و پاک کردن هارد. آیا شما در یک محیط مجازی کار می کنید یا خیر، اطلاعاتی که حذف می کنید به همین ترتیب هستند. از این گذشته ، هر دو دیسک فیزیکی و مجازی با همان قوانین منطقی کار می کنند.

هارد دیسک های فیزیکی و مجازی ممکن است به دلیل خرابی های منطقی، مانند بخش بوت یا خرابی جدول پارتیشن (Partition Table)، غیرقابل دسترسی می شوند. این نوع خرابی “زنجیره فرمان” رایانه شما را دنبال می کند تا اطلاعاتی را که در درایو وجود دارند ، دنبال کند.

خرابی سیستم عامل بر روی دیسک های فیزیکی و دیسک های مجازی تاثیر گذار است.سیستم عامل های هر دو هارد اهمیتی نمی دهند که آیا آنها در دنیای “واقعی” یا دنیای “مجازی” زندگی می کنند. یک فایل سیستم خراب یک فایل سیستم خراب است ، حتی اگر دیتا ی شما در “ماتریس” قرار دارند.


صفحه بنفش مرگ

از دست دادن اطلاعات فیزیکی و منطقی به کنار، همه چیز همچنین می تواند با خود Hypervisor  اشتباه پیش برود.

psod
به عنوان مثال ، کاربران VMWare ESXi به خوبی از “صفحه بنفش مرگ” یا PSOD آگاه هستند. انواع خطایی که می تواند باعث PSOD شود بسیار متفاوت است.
بعضی اوقات با یک راه اندازی مجدد ساده قابل حل است. بعضی اوقات مشکل به دلیل خطای CPU یا RAM است. اما یک PSOD نیز می تواند به دلیل خرابی هارددیسک یا خرابی VM رخ دهد.
در این موارد ،  PSOD می تواند اطلاعات دستگاه های مجازی شما را در معرض خطر قرار دهد.

هر خطایی می تواند باعث شود دسترسی به اطلاعات مهم خود را از دست بدهید، اما متخصصان ما در زمینه بازیابی اطلاعات VMWare برای کمک به شما اینجا هستند.


فرآیند بازیابی اطلاعات VMWare 

هنگامی که مشتری ها با ماشین های مجازی جهت بازیابی اطلاعات به ما مراجعه می کنند ، ماشین مجازی به طور معمول روی سرورهای NAS ، SAN  یا RAID استفاده می شوند.
این سرورها معمولاً از چهار تا چهارده هارد دیسک پشتیبانی می کنند.

بازیابی اطلاعات از ماشین های مجازی معمولا زمانبر و پروسه ای پیچیده دارند. برای مبتدیان ، قبل از اینکه متخصصان بازیابی اطلاعات VMWare ما بتوانند VM دسترسی داشته باشند، باید همه آن هارد دیسک ها را در اختیار داشته باشند.

در شروع فرایند ریکاوری سرور ممکن است هارد ها نیاز به جراحی, تعویض قطعه و یا ترمیم هد داشته باشند (اغلب با تعمیرات دو یا چند هارد دیسک) بعد از تعمیر هارد های سرور, کارشناسان ما می توانند ماشین (VM) ها را بازیابی کنند.
اگر تحت هر شرایطی به VM ها دسترسی پیدا نکنیم یا بازیابی VM ها اطلاعات موجود در ماشین ها را به خطر بیاندازد, این امکان را داریم که اطلاعات موجود در ماشین های مجازی VM را بازیابی نماییم.

(( البته تا زمانیکه افراد غیر متخصص در زمینه بازیابی اطلاعات اقدام به دستکاری و یا جابجایی هارد ها نکرده باشند. ))

ریکاوری هارد SAS

اگر سیستم RAID شما به هر دلیلی با مشکل مواجه شده است ،

اگر دستگاه NAS شما بالا نمی آید و یا هارد های NAS با مشکل مواجه شده اند

اگر سرور شما Down شده است و بالا نمی آید 

اگر DAS شما با مشکل مواجه شده است 

متخصصان ما به شما اطمینان می دهند که بهترین نتیجه ممکن را در در زمینه بازیابی اطلاعات VMWare به شما ارائه دهند.

سوابق و مشتریان مرکز هارد ایران در زمینه بازیابی اطلاعات|ریکاوری Server , RAID, VMWare, NAS, SAS, DAS

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]