چه اتفاقی برای هارد افتاده است؟

آسیب الکتریکی / صاعقه / موج زدگی

هارد درایو شما به نوعی آسیب الکتریکی متحمل شده است ، این آسیب میتواند ناشی از نوسانات برقی باشد یا قطع شدن ناگهانی برق یا برخی دیگر از خرابی های الکترونیکی قطعات الکترونیکی هارد درایو که به مرور زمان دچار نقص شده اند

از هارد صداهای عجیب به گوش می رسد

اگر این اتفاق برای هارد شما افتاده ، مطمئنا هارد قادر به شناسایی نمیباشد. در صورتی که هارد شما متحمل این نوع آسیب دیدگی شده باشد و صدای عجیب از خود تولید کند ،بهتر است هر چه سریعتر هارد را از دستگاه جدا کنید. در غیر اینصورت اطلاعات شما برای همیشه از بین خواهد رفت.

هارد بسیار کند عمل می کند

هارد دیسک شما دچار افت سرعت و برای ذخیره و یا انتقال اطلاعات با مشکل مواجه شده است. این مشکل تدریجاً به هارد شما آسیب رسانده و در نهایت باعث از بین رفتن همیشگی اطلاعات خواهد شد.

هارد دیسک متحمل ضربه شده است

زمانی که هارد از روی ارتفاع به زمین افتاده باشد یا ضربه یا فشار زیاد وارد شده و یا شی بر روی هارد افتاده باشد، در بسیاری از موارد هارد دیسک شناسایی خود را از دست میدهد و یا اجرا کردن یا انتقال اطلاعات غیر ممکن خواهد شد.

فایل ها پاک شده و یا هارد درایو فرمت شده است

در بیشتر هارد دیسک ها زمانی که اطلاعات پاک و یا فرمت شده اند ، اطلاعات از دست رفته در لایه ای پایین تر در هارد دیسک مخفی می‌شوند. اما اگر اطلاعات جدیدی را جایگزین اطلاعات قبلی بر روی هارد خود کرده اید به احتمال زیاد هارد دیسک شما فضای اطلاعات قبلی را برای ذخیره اطلاعات جدید استفاده کرده است و اصطلاحاً اطلاعات بازنویسی شده اند.

Read More Read More Read More

خیس شدن یا استفاده از هارد در محیط های با رطوبت بالا

هارد دیسک ها وSSD ها همانند تمامی قطعات الکترونیکی دیگر نسبت به رطوبت و آب بسیار حساس می باشد و ریختن مایعات بر روی آنها می تواند به سادگی باعث سوختن هارد شود. حساسیت این قطعه الکترونیکی به حدی بالاست که حتی در شرایط جوی مرطوب و یا شرجی دوام بالایی نداشته و در بسیاری از موارد و بدون نشانه خاصی، هارد میسوزد.

Read More Read More Read More

خراب شدن ورودی usb

این آسیب دیدگی زمانی به وجود می آید که فشار زیادی به ورودی usb آمده باشد و یا کابل را به صورت کج و نامناسب به درون هارد فشار داده باشید. در برخی موارد این اتفاق میتواند به دلیل افتادن هارد و شکستن و یا آسیب دیدن ورودی usb رخ داده باشد.

Read More Read More Read More

کامپیوتر بوت نمی کند/ صفحه آبی مرگ

ممکن است پس از به وجود آمدن این اتفاق هارد به کلی سوخته و یا غیرقابل دسترسی شود و یا اگر خوش شانس باشید مشکل به وجود آمده میتواند به علت یک نقص کوچک در درایو یا کامپیوتر شما باشد که اجازه بوت کردن به سیستم ندهد.

هارد دیسک آتش گرفته است

ممکن است هارد دیسک شما آتش گرفته و یا بر اثر دمای زیاد آسیب دیده باشد. بر اثر آتش سوزی دود و یا دمای زیاد، هارد دیسک آسیب دیده و دسترسی به اطلاعات درون آن غیرممکن شده است.

Read More Read More Read More
question